Karamandan.com

Karamandan.com

11 Aralık 2018 Salı
Sağlığınızı riske atmayın
Karaman’ın İlk Özel Diyetisyeni HD Form Hakan Diker “İnternette dolaşan kaynağı belli olmayan diyet listelerine veya popüler hazır kilo verdirici desteklere yönelerek sağlığınızı riske atmayın” dedi.
Kategori : Sağlık
12 Nisan 2018 18:50
 
Sağlığınızı riske atmayın

Karaman’ın İlk Özel Diyetisyeni HD Form Hakan Diker “İnternette dolaşan kaynağı belli olmayan diyet listelerine veya popüler hazır kilo verdirici desteklere yönelerek sağlığınızı riske atmayın” dedi.

Karaman’ ın ilk özel diyetisyenlik ofisi HD Form Beslenme Danışmalığı kurucu diyetisyeni Hakan Diker ile bir söyleşi gerçekleştirdik. 

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirdiğimiz söyleşide Diyetisyen Hakan Diker, beslenmenin sağlığın temelini oluşturduğunu belirterek şunlara değindi; “Çağımızın en büyük hastalığı olan ve başta diyabet, kanser, kalp hastalıkları, hipertansiyon olmak üzere birçok kronik hastalığa sebep olan obezite, önlemler artmasına rağmen gün geçtikçe artmaktadır. Yaz ayları yaklaşırken halkımız kışın aldığı kiloların farkına varır varmaz kilo verme telaşına girmekteler. Bunun için internette dolaşan kaynağı belli olmayan diyet listelerine veya popüler hazır kilo verdirici supplementlere yönelmektedirler. Bunun sonucunda sağlıksız şekilde kas ve su kaybı yaşamaktadırlar, sağlıklarını tehlikeye atmaktadırlar. Bizim görevimiz halkımızın bilinçli şekilde yeterli ve dengeli beslenerek kalıcı kilo kontrolünü sağlamaktır. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın temellerini atmak için doğal ve doğru besinlerle beslenme davranışının kazandırılmasını hedefliyoruz.” 

ÜCRETSİZ VÜCUT ANALİZİ

Tüm Karaman halkına seslenen Dyt. Hakan Diker “Halkımızı ofisimize bekliyoruz. Bir defaya mahsus olmak üzere son teknoloji ürünü cihazımızda ücretsiz vücut analizini yapıyoruz. Yağ, kas, su oranları ve dağılımını, mineral, protein dengeleri, iç yağlanma, kemik değerleri, metabolizma hızı ve yaşı hakkında bilgi veriyoruz. Riskli durumları varsa gerekli yönlendirmeleri ve tavsiyeleri söylüyoruz. Dileyen danışanlarımızla sağlıklı ve formda bir yaşam için, yasaksız bir diyet programı ile ilk adımlarımızı atıyoruz.” dedi.

SADECE ZAYIFLAMA DEĞİL

Son olarak üç aylık periyotta oluşan ilgi için Karaman halkına teşekkür eden Dyt. Hakan Diker “sadece kilo vermek isteyenleri değil, kilo alma, hamilelik ve emziklilik dönemi beslenme, sporcu beslenmesi, bebek ve çocuk beslenmesi, anoreksiya, bulimia nevrosa, diyabet, hastalıklarda beslenme tedavisi, toplu beslenme danışmanlığı hizmetleri konularında da hizmet vermekteyiz. Sağlıklı beslenmeyi öğrenmek isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

Ücretsiz vücut analizi yaptırmak isteyenler; 0541 338 7076 ya da 0338 213 7076 numaralı telefonlardan randevu alabilirler. Kafanıza takılan sorularınızı Diyetisyen Hakan Diker'e Facebook hesabından sorabilirsiniz.

Okunma : 9196
Foto galeri
GÜNEY EMLAK
gultes c6
Aktekke
Gündem haberleri
KANLAR İÇİNDE YERE YIĞILDI
09 Aralık 2018 Okunma: 8882 Asayiş
Başkan Adayı Şahin, Karaman'a Müjdeyi Verdi
07 Aralık 2018 Okunma: 7106 Gündem
Otomobil polis aracına çarptı: 1 şehit, 4 yaralı
08 Aralık 2018 Okunma: 6682 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın