Karamandan.com

Karamandan.com

25 Haziran 2019 Salı
Miraç bebeğin duran kalbi çalıştırıldı, hava ambulansıyla nakledildi 
Karaman’da duran kalbi kaldırıldığı hastanede yapılan müdahale ile yeniden atmaya başlayan 3 aylık bebek, hava ambulansı ile Kayseri’ye sevk edildi.
Kategori : Sağlık
27 Mayıs 2019 10:06
 
Miraç bebeğin duran kalbi çalıştırıldı, hava ambulansıyla nakledildi 

Karaman’da duran kalbi kaldırıldığı hastanede yapılan müdahale ile yeniden atmaya başlayan 3 aylık bebek, hava ambulansı ile Kayseri’ye sevk edildi.

Karaman’da beşiğinde yatarken aniden fenalaşan 3 aylık bebeğin kalbi durdu. Kaldırıldığı hastanede yapılan müdahale ile hayata tekrar döndürülen bebek, hava ambulansıyla Kayseri’ye sevk edildi. 

Olay, sabah saatlerinde Yeni Mahalle'de yaşandı. Edinilen bilgiye göre, anne Hacire Aslan, beşiğinde uyumakta olan 3 aylık oğlu Miraç’ı kontrol etmek için yanına geldiğinde nefes almadığını ve yüzünün bembeyaz kesildiğini fark etti. Bebeğinin bu halini gören anne telaşlanarak komşularından yardım istedi.

Miraç bebek hemen çağrılan ambulansla evinin yakınında bulunan özel hastaneye kaldırıldı. Kalbi duran Miraç bebek, burada yapılan müdahale ile yeniden hayata döndürüldü. Doktorlar, hayati tehlikesi devam eden Miraç bebeğin daha donanımlı bir hastaneye sevkine karar verdi.

Bunun üzerine yapılan görüşmeler neticesinde Miraç bebeği, Kayseri’de bulunan özel bir hastane kabul etti. Ambulansla sevki riskli olan bebek için hava ambulansı istendi. Konya’dan havalanan Sağlık Bakanlığına ait hava ambulansı Karaman Devlet Hastanesindeki helikopter pistine iniş yaptı.

Helikopter gelmeden önce polis ekibi, pist etrafında güvenlik tedbiri alarak çevrede bulunan vatandaşları uzaklaştırdı. Pistin yanında özel hastaneye ait ambulansta bekletilen bebek, hemen iniş yapan hava ambulansına alındı. Miraç bebeği alan hava ambulansı, Kayseri’deki özel hastaneye gitmek üzere Karaman'dan havalandı.

Miraç bebeğin hastanede yoğun bakımda tedavisinin devam ettiği öğrenildi. 

Okunma : 9656
Foto galeri
guney sigorta
EKSPERTİZ
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da piknik alanında "sarıkız" paniği
22 Haziran 2019 Okunma: 16677 Gündem
TOKİ Kırbağı Kura Sonuçları Açıklandı!
21 Haziran 2019 Okunma: 15716 Gündem
TOKİ Karaman Kırbağı Kura Çekilişi Yapıldı!
21 Haziran 2019 Okunma: 13266 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın