Karamandan.com

Karamandan.com

29 Ekim 2020 Perşembe
Meme Estetiği Gözünüzü Korkutmasın
Meme estetiği hem plastik hem de estetik cerrahinin en sık yapılan ameliyatlarından biri olarak biliniyor.
Kategori : Sağlık
16 Ekim 2020 16:31
 
Meme Estetiği Gözünüzü Korkutmasın
karaman

Meme estetiği hem plastik hem de estetik cerrahinin en sık yapılan ameliyatlarından biri olarak biliniyor. Meme estetiği ameliyatları kişinin isteğine göre şekillendirilebildiği ve doğrudan görünüme katkı sağladığı için aynı zamanda memnuniyet oranının da en yüksek olduğu ameliyatların başında geliyor.

Kadın güzelliğinin en önemli öğeleri arasında dolgun, dik ve uygun boyutlardaki göğüsler geliyor. Kadınlar göğüslerinin yapısal ya da gelişimsel faktörlere bağlı olarak daha büyük, daha küçük ya da sarkmış olduğu durumlarda yaşam kalitelerini olumsuz yönde etkileyen psikolojik problemler ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Kadınların yaşamlarının çeşitli dönemlerinde ortaya çıkan; genetik faktörleri, hormonal değişiklikler, kilo alma, kilo verme, hamilelik ve emzirme gibi durumlar meme dokusunun formunu kaybetmesinin yanı sıra göğüslerde aşırı büyümeye ya da sarkmaya yol açabiliyor. Ayrıca yaşlanmaya bağlı olarak da yerçekiminin etkisine yenik düşen göğüslerde sarkma sorunlarının yaşanması neredeyse kaçınılmaz olarak kabul ediliyor. Göğüsleri istedikleri formda olmaya kadınlar bu durumdan utanma, özgüven eksikliği yaşama, kıyafet seçiminde zorlanma, depresyon türü psikolojik; kamburluk, duruş bozukluğu, bel ve boyun bölgelerinde fıtığa kadar ilerleyebilen ağrılar, el ve kol sinirlerinin sıkışmasına bağlı olarak omuz bölgesinde uyuşma, kilo alma ve güç kaybı gibi fiziksel sorunlar yaşayabiliyorlar. Ayrıca meme kanseri nedeni ile memelerin bir kısmının ya da tamamının alınması da estetik ve sosyal sorunlar yaşanmasına neden olabiliyor.

Meme Büyütme İstanbul ve Çevresinde En Sık Tercih Edilen Operasyonların Başında Geliyor

Kadınlarda yapısal olarak farklı nedenlerle memeler küçük olabildiği gibi, iki meme arasında boyut farkı ya da asimetri gibi sorunlarla da sıklıkla karşılaşılabiliyor. Her iki memenin birbiri ile eşit hale getirilmesi ya da hacimlerinin artırılması için başvurulan yöntemlerin başında silikon protezler diğer bir deyişle implantlar geliyor. Meme şeklinde hazırlanmış balona benzer yapılar olan meme protezlerinin yuvarlak ve damla şeklinde olan türleri bulunuyor. Meme büyütme İstanbul estetiği, ameliyatlarından önce yapılan değerlendirmeler ve hasta ile doktor arasında olan görüşmelerin sonucunda kadının memesindeki duruma uygun olarak bunlardan birinin seçilmesi gerekiyor. İmplantın uygulanacağı hastanın 40 yaş üzerinde olması durumunda ameliyattan önce diğer tetkiklerin yanı sıra Mamografi ve ultrasonografi gibi tetkiklerin de uygulanması önemli bir konu haline geliyor. Her ameliyatta söz konusu olduğu gibi meme büyütme ameliyatlarında da bir takım riskler söz konusu olabiliyor. Ameliyattan sonra kadınlar genellikle meme bölgesinde ağrı ve ödem sorunları ile karşılaşıyorlar. Ameliyata bağlı olarak kanama ve enfeksiyon oluşması oldukça nadir görülen sorunlar arasında kabul ediliyor. Kimi hastalarda ameliyattan sonra meme başlarında azalan ya da artan duyarlılık ve kesi çevresindeki hissizlik gibi durumlar genellikle geçici oluyor. Meme büyütme estetiği ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. Protez, hastanın meme yapısı göz önüne alınarak meme dokusunun arkasına ya da pektoral olarak adlandırılan göğüs kasının arkasına yerleştirilebiliyor.

Meme Küçültme Ameliyatları Kadınları Pek Çok Fiziksel Sorundan Kurtarabiliyor

Meme küçültme estetiği pek çok kişi tarafından kadının dış görünümünü düzeltmeye yönelik kozmetik ameliyatlardan biri olarak kabul edilmekle birlikte aynı zamanda fonksiyonel bir ameliyat da olduğunu belirtmek gerekiyor. İrilik kaynaklı sarkık memeler, kadınlarda ciddi boyutta boyun ve sırt ağrılarına neden olabiliyor hatta kamburluğa yol açabiliyor. Sütyenin kol sinirlerine baskı yapması sonucunda kolda uyuşmalar söz konusu olabiliyor. Meme derisinin ve göğüs derisinin sürekli birbirine sürtünmesi sonucunda meme altı oluğunda pişikler oluşup yaralar açılabildiği gibi kadınların günlük fiziksel aktiviteleri de sınırlanabiliyor. Giysi seçimi konusunda zorluklar yaratan iri memeler kadınların kendisini beğenmeyip sosyal ve psikolojik sorunlar yaşamasına da yol açabiliyor. Meme küçültme estetiği ameliyatlarında memelere doğal bir görünüm kazandırılarak kadının yaşamı daha konforlu hale getirilebiliyor.

Meme küçültme İstanbul gibi büyük şehirlerin yanı sıra küçük şehirlerde de büyük talep gören bir operasyon olarak biliniyor. Operasyon esnasında normalden büyük olan meme dokusu kadının vücut ölçüleri göz önünde bulundurularak yeniden şekillendiriliyor. Fazla meme dokusunun ve üzerindeki derinin çıkartılmasının ardından meme başı olması gereken yere taşınıyor. Genel anestezi altında gerçekleştirilen ameliyatta uygulanan teknikten bağımsız olarak meme başı etrafında kesinlikle bir iz kalıyor. Bu izler başlangıçta belirgin olsa da zamanla daha belirsiz bir hale gelebiliyor. Operasyondan sonra hastalar genellikle bir hafta kadar sonra işlerine dönebilse de 3 ay kadar ağır sporlardan uzak durmaları uzmanlar tarafından öneriliyor.

Op.Dr.Evren İşçi Kliniği meme estetiği operasyonları konusunda ortaya koyduğu başarılı çalışmalar ile dikkat çekiyor. Operasyondan önce hastalar ile yapılan detaylı görüşmeler ve tetkikler sonucunda hastanın vücuduna en uygun aynı zamanda da hastanın memnuniyetini en üst düzeyde sağlayacak sonucun alınması için en uygun yöntemler belirleniyor. Op. Dr. Evren İşçi Kliniği’nin uzman ekibi ameliyattan sonraki süreci hastalarının en konforlu şekilde geçirebilmesi için gerekli yönlendirmeleri yaparak iyileşme sürecinin hızlanmasına katkıda bulunuyor.

 

Okunma : 762
REKLAM
Yavuzlar iplik
guney sigorta
karaman


EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Merhum kefeninin arasında not bıraktı
28 Ekim 2020 Okunma: 32585 Yaşam
TÜM BİNA KARANTİNAYA ALINDI
25 Ekim 2020 Okunma: 8315 Gündem
Karaman Selçuklu Hastanesinde hayrete düşüren ameliyat
27 Ekim 2020 Okunma: 8183 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın