Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 14 Temmuz 2019  -  Saat : 12:24:24   Görüntülenme: 1570

Londra Metropolitan Üniversitesinden Prof. Dr. Sündüs Tewfik Karaman'da.

Karaman Milletvekili Recep Şeker'in davetine icabet eden Londra Metropolitan Üniversitesi Doğal Ürünler ve Gıda Danışmanı Prof. Dr. Sündüs TEWFİK Karaman'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

KOnuyla ilgili beyanatta bulunan Recep Şeker; "Londra Metropolitan Üniversitesinden davet ettiğimiz İlaç,Kozmetik, Doğal Ürünler ve Gıda Danışmanı Prof. Dr. Sündüs TEWFİK ile beraber Ermenek ilçemizde, böğürtlen ve karadut üreticisi firma ile yapımı devam eden zeytinyağı fabrikamızı ziyaret ettik. Yetiştiricilerden ve yetkililerden bilgiler aldık.

Hocamızla ziyaretlerimize Çavuş köyü muhtarımızın serasını gezerek devam ettik. Tıbbi ve Aromatik Bitliler üzerine bilgiler aldık ve önerilerde bulunduk.

Ziyaretlerimiz kapsamında yine Kazancı beldemizde çilek bahçesini gezdik, keçi sütünden dondurma üreten yatırımcı hemşehrimizin çiftliğini ziyaret ettik. Minik keçilerimizi severek, üretimle ilgili detaylı bilgiler aldık. Hocamız, üreticimize bilgiler vererek önerilerde bulundu.

Daha sonra hocamızla Kazancı beldemizde bulunan, Zeyve Organik Ürünler Pazarını gezdik. Doğal ürünleri inceleyerek, sohbet eşliğinde üretici ve pazarcılarımızdan bilgiler aldık. En son Prof. Dr. Sündüs TEWFİK hocamızla Karaman İl Orman Müdürlüğümüzün fidan üretim tesisini gezerek incelemelerde bulunduk. Yetkililerden tesis ve üretim hakkında bilgiler aldık." dedi.

"Polat ailesinin Ermenekte kurduğu, POL'S GIDA (Polen Enerji ERM Tarım) en modern soğuk sistem meyve, gıda işleme ayrıca meşhur Ermenek Helvası üretim tesisini İngiltereden Karamanımıza yatırım için getirdiğimiz Prof.Dr.Sündüs TEWFİK hocamızla inceledik." diyen Şeker Tesiste Ermenek bölgesinde yetişen endemik Tıbbi Aromatik Bitkiler ile gıda takviyeleri ve ilaç üretimine kadar ilerleyebilecek planlamaları istişare ettik." ifadelerini kullandı.

Sundus Tewfik, bir ilaç bilimcisi, geleneksel ve bitkisel farmakolojide uzmandır. Nitelikli bir biyolog. Westminster Üniversitesi'nden Uygulamalı Mikrobiyoloji ve Farmakognozi alanında doktora yaptı. Bitkisel tıbbın çeşitli yönleriyle ilgili çok sayıda araştırma projesi yürütmüştür; biyokimyasal analizler, antimikrobiyal testler, “biyolojik olarak aktif” bileşenlerin izolasyonu / tanımlanması ve bitkisel ürünlerin ve bitkisel takviyelerin kalite kontrolü. Mevcut araştırma alanları arasında, fitokimyasalların insan beslenme alanındaki kullanımı, fonksiyonel gıdaların ve nutrasötiklerin sağlık sonuçlarını ve bireyler ve toplumlar için sağlık risklerini nasıl etkilediği üzerinde duruluyor.

Dr. Sundus Tewfik is a Pharmaceutical scientist, she expertise in conventional and herbal pharmacology. She is a qualified Biologist. She holds Masters in Applied Microbiology and PhD in Pharmacognosy from the University of Westminster. She has carried out numerous research projects on various aspects of herbal medicine; biochemical analyses, antimicrobial testing, isolation/identification of ‘biologically active’ components and quality control of herbal products and botanical supplements. She current research interests include the use of phytochemicals in human nutrition domain, focusing on how functional foods and nutraceuticals influence health outcomes and health risks to individuals and communities.

Londra Metropolitan Üniversitesinden Prof. Dr. Sündüs Tewfik Karaman'da.
Londra Metropolitan Üniversitesinden Prof.