Karamandan.com

Karamandan.com

25 Ekim 2020 Pazar
Liposuction nedir?
Vücudun yağ dokusunun istenmeyen düzeye ulaşması pek çoğumuz için bir sorundur.
Kategori : Sağlık
06 Ocak 2020 12:15
 
Liposuction nedir?
karaman

Vücudun yağ dokusunun istenmeyen düzeye ulaşması pek çoğumuz için bir sorundur. Bu sorunun üstesinden gelmek için diyetler ve spor uygulamaları tercih edilir. Ancak her şeye rağmen bölgesel yağların giderilmesi mümkün olmayabilir. Bu durumda liposuction yöntemi kimi vakalarda kaçınılmaz hale gelir ki, tercihen bu yönteme dilediğiniz zaman başvurabilirsiniz. Doçent Doktor Tayfun Türkaslan, liposuction nedir? Sorusuna bizim için bu makalede cevap veriyor.

Liposuction Uygulaması Nedir?

Liposuction, yağ doksunun alındığı bir ameliyat türüdür. Bir cerrahi müdahale olmasından dolayı uygulamanın hekimlerce yapılması zorunludur. Hastanın bu operasyon için uygun olup olmadığı ve hangi yağ alma uygulamasının tercih edileceği gibi hususlar hekim tarafından tespit edilir. Uzman hekimin, yine yeterli donanıma sahip kliniklerde gerçekleştireceği liposuction ameliyatı;

Gibi alt türler biçiminde uygulanmaktadır. Tercihinize ve mevcut duruma bağlı olarak bu uygulama türlerinden birisi tercih edilerek uygulanabilir. Tabii bu uygulamların her biri farklı donanımlar ve uzmanlıklar gerektirdiğinden , bu noktada uzman ve kilinik seçimi son derece önemlidir.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Liposuction; uygulama türüne bağlı olarak farklı şekillerde yapılır. Lipomatik ve diğer yöntemler uygulama yöntemi ve süreç bakımından birbirinden ayrılır. Vakum yöntemi ve kesi yöntemi oldukça farklı prosedürlerdir. Klasik liposuction; deri altındaki yağ dokusunun kesi ile alınması yöntemi iken, lipomatik dokunun deri altında vakumlanır hale getirildikten sonra çekilmesidir. İki yöntemin uygulama sırasında ve sonrasında nitelikleri birbirinden farklıdır.

Kimler Liposuction Yatırabilir?

Liposuction yaptırmak için ön koşul 18 yaşın üzerinde olmaktır. Bunun yanında; uygulamaya engel bir hastalığın bulunmaması ve ebette hekimin uygulama için kişiyi uygun bulması gereklidir. Bu koşulları sağlamak koşulu ile kadın erkek herkes liposuction yaptırabilir. Tabii ileri yaşlarda bu uygulama için uygunluk daha zor hale gelecektir ki, hekiminiz size bu noktada zaten gerekli bilgileri verecektir.

Liposuction bir zayıflama aracı değildir. Daha doğru bir anlatımla; sadece liposuction yaptırarak tüm kilolarınızdan arınmak ve kilo aldıkça bu yöntemi tercih ederek vermek gibi bir düşünce doğru değildir. Diyetinize ek olarak bölgesel yağlarınızı aldırabileceğiniz ve form kazanabileceğiniz bir uygulama olarak bunu tercih edebilir, etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tayfun Türkaslan İletişim

Kişisel web sitesi: https://tayfunturkaslan.com/

Klinik web sitesi: https://www.estetikport.com/

Facebook: https://www.facebook.com/DrTturkaslan

Okunma : 1843
REKLAM
Yavuzlar iplik
guney sigorta
EKSPERTİZ
karaman


Gündem haberleri
Karaman'da toplu cenaze şoku! 4 sokağa giriş-çıkış yasaklandı
23 Ekim 2020 Okunma: 13950 Gündem
Karaman cezaevi karıştı! Gardiyan silahla vuruldu
21 Ekim 2020 Okunma: 7261 Asayiş
Karaman'da coronadan 35 kişi öldü
21 Ekim 2020 Okunma: 6267 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın