Karamandan.com

Karamandan.com

25 Mayıs 2020 Pazartesi
Liposuction Hakkında En Yaygın 10 Yanlış Bilgi
Este Aura Estetik Merkezi’nden Estetik Cerrah Op.
Kategori : Sağlık
28 Mayıs 2019 14:20
 
Liposuction Hakkında En Yaygın 10 Yanlış Bilgi

Este Aura Estetik Merkezi’nden Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, liposuction (yağ aldırma) hakkındaki en yaygın 10 yanlış inanış hakkında şu bilgileri verdi:

Liposuction Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Aslında hastaların çoğu toplamda 600 gram ile 1,5 kg arasında kilo kaybeder.

Liposuction Selüliti Tedavi Edebilir

Lİposuction sadece yumuşak yağlı dokuyu ve doğrudan deriyi ya da diğer dokuları etkilemediği için selülite yol açan fibröz  bağlayıcı bantlar değişmez.

Liposuction “Daha Yaşlı” İnsanlar İçin Değildir

Sağlık durumu iyi ve tıbbi muayene sonucu olumlu olan kişiler güvenle liposuction yaptırabilir. Sertlik ve elastikiyet eksikliği (her ikisi de yaşla birlikte azalır), cildin yeni inceltilmiş, yeniden şekillendirilmiş konturları üzerinde yeniden örtme yeteneğini tehlikeye atabilir. Düşük cilt kalitesi, liposuction için ana kontrendikasyonlardan biridir.

Liposuction Tehlikelidir

Her ameliyat bir risk unsuru taşırken, liposuction teknikleri giderek daha da karmaşık hale gelmiştir. Deneyimli ve kurul onaylı bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilirse ve hasta uygun cerrahi sonrası tüm talimatları uygularsa, liposuction diğer tüm cerrahi prosedürler kadar güvenli ve başarılı olabilir.

Liposuction Gevşek Cildi Toparlar

Bir gıdı veya şişkin bir karnın görünümü, azalan elastisite ile birlikte bir miktar sarkmış derinin de sonucu olabilir. Bu gibi durumlarda, cerrahınız liposuction yerine (veya bununla birlikte) bir cilt gerdirme işlemi önerebilir, çünkü sadece liposuction yaptırmak gevşek bir görünüme yol açabilir. 

Yağ Depoları Liposuctiondan Sonra Geri Gelir

Liposuction kalıcı bir işlemdir. Yağ hücreleri bir kez alındıktan sonra tekrar geri dönmez. Bununla birlikte geride kalan yağ hücrelerinin boyutu, kişini kalori alımı aşırı seviyedeyse  büyüyerek bölgede genişleyebilir. Bunu önlemenin en iyi yolu sağlıklı bir diyet uygulamak ve egzersiz düzeni oluşturmaktır.

Liposuction “Kolay Çıkış Yolu”Dur

Daha evvel de belirttiğimiz gibi, liposuction kilo kaybetme yöntemi değildir ve işlem sonrası ideal sonuçları sürdürmek sağlıklı bir yaşam tarzını uygulamakla olur. Liposuction (ya da diğer vücut profilini düzgünleştirme yöntemleri), sağlıklı kilo aralığındaki kişilerde özel bölgelerin kontürünü ve siluetini hedefler.

Liposcutiondan Hemen Sonra Olağan Rutinlerinize Dönebilirsiniz

Nispeten güvenli ve sıklıkla ayakta tedavi şeklinde yapılsa da her cerrahi prosedür bir iyileşme süresi gerektirir ve liposuction da bir istisna değildir. En sık görülen işlem sonrası etkiler, işlem bölgesi ve çevresinde şişlik, morarma ve ağrıyı içerir. İyileşme süreci hastadan hastaya değişmekle birlikte, dinlenmek ve iyileşmek için işten en az bir hafta izin almak gerekebilir.  Bir hastanın zorlu aktivite veya egzersize devam etmesi, dört ila altı haftayı bulabilir.

Liposuction Sadece Kadınlar İçindir

Erkekler sık sık liposuction yaptırmak istemektedir. Amerikan erkeklerinin yaptırdığı en popüler beş kozmetik ameliyattan biri liposuctiondır. Genellikle karın, belin yan kısımları ve göğüs bölgesine işlem yaptırılmaktadır.

Liposuction Her Türlü Yağ İçin Her Zaman Uygundur

Liposuction, sadece cildin altında ve kasın üstünde bulunan deri altı yağ dokusunu hedefler. Kas altı ve iç organların etrafındaki (visseral veya karın içi yağ olarak bilinir) yağ nedeniyle dışarı çıkan karın, liposuction ile düzelmez. Uygun egzersiz ve diyet viseral yağ ile mücadelede etkili olan tek yöntemdir.

Este Aura

https://esteaura.com/

Okunma : 1476
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 8504 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 7079 Asayiş
Karaman'da apart kumarhaneyi polis bastı
21 Mayıs 2020 Okunma: 6821 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın