Karamandan.com

Karamandan.com

21 Mart 2019 Perşembe
Kurumlar Obeziteye Savaş Açtı
Karaman’da Obeziteyle Mücadelede İş Birliği Protokolü İmzalandı.
Kategori : Sağlık
11 Nisan 2018 16:49
 
Kurumlar Obeziteye Savaş Açtı

Karaman’da Obeziteyle Mücadelede İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Gençlik ve Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında obeziteyle mücadele konusunda iş birliği protokolü imzalandı. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen imza törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Gençlik ve Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ve İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, protokol ile ilgili açıklamalarda bulundu. Protokolün amacının obeziteden korunmada etkin ve yaygın politikalar geliştirerek, il sınırları içinde yer alan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim gören öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirmesi olduğunu dile getirdi. 

İmzalan protokol ile birlikte okullarda obizite ile mücadele konusunda farkındalık oluşturmak için afiş ve broşür basılıp dağıtılacağını vurgulayan İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, okullarda seçilen öğrencilerin velileriyle toplantı yapılacağını belirten İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Gençlik ve Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılacak aktivitelerin öğrencilerin katılacağını ifade etti.

Gençlik ve Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek de belirlenen altı aylık zaman diliminde öğrencilere hazırlanan program dahilinde uygun egzersiz ve fiziksel aktivite programlarının yapılacağını vurgulayarak öğrencilere spor malzemesi ve araç gereçlerin temini konusunda destek vereceklerini belirtti. 

İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan ise İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen fiziksel aktivite ve egzersiz çalışmasının uygulanacağı öğrencilere program öncesi doktorların muayene, tektik ve testlerin yapılarak sağlık taramalarının yapılacağının altını çizerek yapılan sağlık taraması sonucunda sportif faaliyete uygun olan öğrencilerin tespit edilerek diyetisyene yönlendirileceğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından protokol imza törenine geçildi. İmzaları atan kurum amirleri protokolün hayata geçmesinde fikirleriyle öncülük eden AK Parti Karaman Milletvekili Sayın Dr. Recep Şeker’e teşekkür ederek, protokolün Karaman için hayırlı olması temennisinde bulundular.

Okunma : 2188
Foto galeri
Gündem haberleri
Yeni Zelanda teröristi Karaman'a gelmiş!
20 Mart 2019 Okunma: 18360 Gündem
Karaman’da bıçaklanarak öldürülen adam defnedildi.
17 Mart 2019 Okunma: 10757 Asayiş
TOKİ'den Karaman'da Kurasız Ev Satışı
18 Mart 2019 Okunma: 10124 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın