Karamandan.com

Karamandan.com

21 Ocak 2020 Salı
Karaman’a yeni hastane
Karaman’a yeni hastane yapıldı, 2020’de hizmete girecek.
Kategori : Sağlık
20 Aralık 2019 16:37
 
Karaman’a yeni hastane

Karaman’a yeni hastane yapıldı, 2020’de hizmete girecek.

Karaman’da Doğukışla Mevkii Gevherhatun Mahallesi’nde mevcut bulunan Doğumevi Hastanesi yıkılarak yerine yeniden yapılan hastane inşaatı bitiyor. Şu anda kaba inşaatı biten hastane, müteahhit firma tarafından Ağustos ayında Karaman Sağlık İl Müdürlüğü’ne teslim edilecek.

YENİ HASTANEDE NELER OLACAK?

Yeni sağlık kompleksi olarak kullanılacak olan merkez; 30 Ünitelik Ağız-Diş Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi,  Aile Sağlığı Merkezi, İl Ambulans Servisi Başhekimliği, 4-5 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, 20 Yataklı Gebe İzleme Misafirhanesi gibi alanları kapsayacak.

CUMHURBAŞKANI MÜJDE VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl başlattığı 100 günlük eylem planı çerçevesinde inşaatına başlanan Karaman Sağlık Kompleksi, Sağlık Bakanlığı’nın “Vatandaşımızın sağlık hizmetlerine daha kolay erişebilmesi için planlanan 20 adet hastane ve 2 adet Ağız Diş Sağlığı Merkez açılması” projeleri kapsamına alınmıştı.

BİNA NEDEN YIKILDI?

Halktan toplanan paralarla yapılan eski doğumevi hastanesinin neden yıkıldığı merak konusu olunca detayları öğrendik. Eski Doğumevi Hastanesi binasında, yapılan deprem tahkik çalışması sonucunda yapının depreme dayanıklı olmadığının anlaşılması üzerine yıkım kararı alındı. İlk planda yapılması düşünülen güçlendirme çalışmalarının %70’e kadar masraflı olacağı için tadilata girilmeyip yıkılmasına karar verildi.

 

Okunma : 24246
Foto galeri
MEVLANA YEMEK
EKSPERTİZ
seç
YARIŞMA
İSABET
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Tüfekle vurulmuş olarak hastaneye bırakılan şahıs öldü
18 Ocak 2020 Okunma: 25849 Asayiş
Karaman’da işçi servisi devrildi: 9 yaralı
17 Ocak 2020 Okunma: 8428 Asayiş
Düşüp ayağı kırılan gence ilk müdahale vekilden
17 Ocak 2020 Okunma: 7510 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın