Karamandan.com

Karamandan.com

06 Temmuz 2020 Pazartesi
karaman

Karaman’a yeni hastane
Karaman’a yeni hastane yapıldı, 2020’de hizmete girecek.
Kategori : Sağlık
20 Aralık 2019 16:37
 
Karaman’a yeni hastane

Karaman’a yeni hastane yapıldı, 2020’de hizmete girecek.

Karaman’da Doğukışla Mevkii Gevherhatun Mahallesi’nde mevcut bulunan Doğumevi Hastanesi yıkılarak yerine yeniden yapılan hastane inşaatı bitiyor. Şu anda kaba inşaatı biten hastane, müteahhit firma tarafından Ağustos ayında Karaman Sağlık İl Müdürlüğü’ne teslim edilecek.

YENİ HASTANEDE NELER OLACAK?

Yeni sağlık kompleksi olarak kullanılacak olan merkez; 30 Ünitelik Ağız-Diş Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi,  Aile Sağlığı Merkezi, İl Ambulans Servisi Başhekimliği, 4-5 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, 20 Yataklı Gebe İzleme Misafirhanesi gibi alanları kapsayacak.

CUMHURBAŞKANI MÜJDE VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl başlattığı 100 günlük eylem planı çerçevesinde inşaatına başlanan Karaman Sağlık Kompleksi, Sağlık Bakanlığı’nın “Vatandaşımızın sağlık hizmetlerine daha kolay erişebilmesi için planlanan 20 adet hastane ve 2 adet Ağız Diş Sağlığı Merkez açılması” projeleri kapsamına alınmıştı.

BİNA NEDEN YIKILDI?

Halktan toplanan paralarla yapılan eski doğumevi hastanesinin neden yıkıldığı merak konusu olunca detayları öğrendik. Eski Doğumevi Hastanesi binasında, yapılan deprem tahkik çalışması sonucunda yapının depreme dayanıklı olmadığının anlaşılması üzerine yıkım kararı alındı. İlk planda yapılması düşünülen güçlendirme çalışmalarının %70’e kadar masraflı olacağı için tadilata girilmeyip yıkılmasına karar verildi.

 

Okunma : 25979
Foto galeri
karaman


guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karamanlı polis memuru hayatını kaybetti
03 Temmuz 2020 Okunma: 12703 Gündem
Cumartesi Pazarında yangın
04 Temmuz 2020 Okunma: 9864 Asayiş
Son Dakika! Baldızını Vurdu
03 Temmuz 2020 Okunma: 9123 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın