Karamandan.com

Karamandan.com

21 Ocak 2021 Perşembe
Karaman pandemide ne durumda?
Karaman tüm Türkiye'de virüs tehdidini yoğun bir şekilde yaşayan illerden biri, vaka sayıları ve vefatlar kış aylarında artışa geçti, işte son durum.
Kategori : Sağlık
30 Kasım 2020 11:39
 
Karaman pandemide ne durumda?

Karaman tüm Türkiye'de virüs tehdidini yoğun bir şekilde yaşayan illerden biri, vaka sayıları ve vefatlar kış aylarında artışa geçti, işte son durum...

Karaman'da grip ile koronayı karıştıran hastaneye koşuyor.

Felaketlerle dolu 2020'in tüm dünyayı sarsan sorunu kuşkusuz koronaviriüs. Çin'in Wuhan kentinde başlayıp dünyayı esaret altına alan virüs Ülkemizde 13 Mart itibariyle görülmeye başlamıştı. O tarihten itibaren sürekli pozitif vakalarla artışa geçen hastalıkta özellikle son aylarda tavan seviyelere ulaşmış durumda.

Kış aylarının da kendisini iyice hissettirmesiyle insanlarda soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlarda görülmeye başladı. Özellikle Eylül aylarında Karaman'da 700-800 başvurular ile rekor seviyelerinin de görülmesini üzerine insanlarda en ufak soğuk algınlığı bile kovid endişesine neden olmaya başladı.

KARAMAN'DA KAÇ VAKA VAR?

Son bir haftada tüm Türkiye ile birlikte Karaman'da da artışlar baş göstermeye başladı. Öyleki günlük 250 ila 300 kişi arasında Kovid polikliniğine başvuru geliyor. Bu rakam sadece yetişkin polikliniğine gelen hastaları kapsıyor. Çocuk polikliniğini de katarsak bu rakam daha da yükselecektir.

Doktorların üzerine basa basa söylediği en ufak bir belirtide hastaneye başvurmayın sözlerini duymazdan gelenler küçük bir gribi bile korona ile karıştıtanlar korona olmadığı halde kendini riske atarak Kovid polikliniğine gidiyor. Bu da koronavirüsün bulaşmasına zemin hazırlıyor.

Uzmanlar en küçük belirtide direkt hastaneye gelmek yerine gereken besin ve vitamin takviyelerini yapmalarını, belirtilerin ileri seviyelere ulaştığında başvurmaları gerektiği noktasında uyarıyor.

Okunma : 13874
Foto galeri
guney sigorta
Yavuzlar iplik
sağlam pen
karaman


Gündem haberleri
Duru Bulgur hakkında soruşturma başlatıldı
20 Ocak 2021 Okunma: 24894 Ekonomi
Duru Bulgur: Gerçek ortaya çıkacak
20 Ocak 2021 Okunma: 18662 Gündem
Asgari ücretle çalışan işçi bulduğu parayı karakola teslim etti
20 Ocak 2021 Okunma: 17725 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın