Karamandan.com

Karamandan.com

17 Temmuz 2019 Çarşamba
Karaman Devlet Hastanesi'nde Yeni Yoğun Bakım Servisi
Karaman Devlet Hastanesi'nde tüm olanaklara sahip beş yatak kapasitesi ile Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitesi bölge halkına hizmet vermeye başladı.
Kategori : Sağlık
03 Ocak 2019 14:44
 
Karaman Devlet Hastanesi'nde Yeni Yoğun Bakım Servisi

Karaman Devlet Hastanesi'nde tüm olanaklara sahip beş yatak kapasitesi ile Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitesi bölge halkına hizmet vermeye başladı.

Karaman Devlet Hastanesi'nden yeni açılan yoğun bakım servisi hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde:

"Karaman Devlet Hastanesin de tüm olanaklara sahip beş yatak kapasitesi ile Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitesi bölge halkımıza hizmet vermeye başlamıştır. Her geçen gün açtığı yeni birimlerle sağlıkta kalite hizmetini daha da arttıran Karaman Devlet Hastanesi yoğun bakımlarındaki yatak sayısını 67’ ye yükseltti.

Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitesi; Kalp ve Damar cerrahisi operasyonu geçirmiş ya da geçirecek olan hastaların iyileşme sürecinin hızlandırıldığı, bakım ve tedavilerinin kesintisiz takip ve desteğinin yapıldığı bölümdür. Kalp hastalığı açısından ciddi hayati risk altında olan hastaların açık veya kapalı kalp operasyonları sonrası sürekli olarak yakından takip edilmeleri ve hayati bulgularda oluşacak en ufak bir değişikliğin tespit edilip, anında müdahale edilmesi gerekmektedir.

Karaman Devlet Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitesi bu ihtiyaca en hızlı cevap verilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Karaman Devlet Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitesinde, Kalp Damar Cerrahi Uzmanları (Op.Dr.Osman Yaşar Işıklı, Op.Dr.Hayati Taştan, Op.Dr.Hakkı Kürşat Çetin) ve özel eğitim almış profesyonel sağlık çalışanlarından oluşan ekip ile hastalar 24 saat takip altında olup yaşamsal destek verilmektedir.

AMAÇ, İL DIŞINA SEVKLERİ ÖNLEMEK

Hastane idaresi açılmış olan bu yoğun bakım sayesinde Karaman Devlet Hastanesin de birkaç ay içerisinde açık kalp cerrahisinin de başlamış olacağını bu vesileyle yüksek riskli hastalara hem ameliyathanede hem de koroner anjiyografi laboratuarında müdahale edileceğini belirttiler. Bu sayede amaçlarının; hastaların il dışına sevk oranlarının da önemli ölçüde aşağılara çekilerek hasta ve hasta yakınlarının maddi ve manevi kayıpların önüne geçilmesi, sevk sırasında oluşabilecek risklerden hastaları korumak ve tedavilerini kendi şehirlerinde sürdürmelerini sağlamak olduğunu ifade ettiler.

Hayati önem taşıyan yoğun bakım ünitesinin hastalara hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Okunma : 2527
Foto galeri
guney sigorta
EKSPERTİZ
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da Trafik Kazası; 1 Yaralı!
15 Temmuz 2019 Okunma: 18784 Asayiş
Genç Yarışçımız Koray Kehya 1.Oldu 
15 Temmuz 2019 Okunma: 7270 Spor
Yatağa mahkum eşini terk eden kadına nafaka bağlandı
16 Temmuz 2019 Okunma: 6165 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın