Karamandan.com

Karamandan.com

23 Şubat 2020 Pazar
Karaman Devlet Hastanesi İncelendi!
Karaman Develet Hastanesi, yapılan incelemeler sonucu Açık Kalp ve Bay-Pass ameliyatlarının yapımı için uygun bulundu.
Kategori : Sağlık
13 Şubat 2020 15:32
 
Karaman Devlet Hastanesi İncelendi!

Karaman Develet Hastanesi, yapılan incelemeler sonucu Açık Kalp ve Bay-Pass ameliyatlarının yapımı için uygun bulundu.

Karaman Devlet Hastanesi'nden yapılan açıklamada;

"İlimiz Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Karaman Devlet Hastanesi’nde  gerçekleştirilecek olan Açık Kalp Ameliyatları ve Bay-Pass için Karaman Devlet Hastanesi’nin son durumunu yerinde incelemek ve değerlendirmek üzere İlimizin koordinatör hastanesi olan Ankara Şehir Hastanesi’nde görevli Eğitim ve Kalp Nakli Koordinatörü Doç. Dr. Ümit Kervan gerekli incelemeleri yaparak Karaman Devlet Hastanesi’nin Açık Kalp ve Bay-Pass ameliyatları için hazır olduğunu, ameliyat gerekliliği olan hastalarımızın tespiti yapılarak il dışı sevkine gerek kalmadan vaka toplama işlemine başlanabileceğini  belirtti. 

Yaklaşık iki yıl süreyle Karaman Devlet Hastanesinde gerçekleştirilecek olan her vaka, Ankara Şehir Hastanesi ( Eski Yüksek İhtisas Hastanesi)’nden gelen hoca düzeyindeki Doktorlar ve tecrübeli ameliyat ekibiyle birlikte Hastanemizin Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları ve ameliyat ekibininde katılımlarıyla operasyonlar gerçekleştirilecektir" denildi.

Karaman Devlet Hastanesi’nde tamamlanan incelemelerin ardından Karaman Valiliğine ziyarette bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Dr. Celalettin Büyükboyacı, Karaman Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet Yılmaz ve Ankara Şehir Hastanesi Eğitim ve Kalp Nakli Koordinatörü Doç. Dr. Ümit Kervan ile birlikte Karaman Valisi Fahri Meral'e Karaman Devlet Hastanesi’nde hayata geçirilen Kalp ve Damar Cerrahisi ile ilgili bilgilendirmelerde bulundular.
 

Okunma : 4576
Foto galeri
başarı
seç
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
YARIŞMA
Gündem haberleri
Karaman'a Yağışlı ve Soğuk Hava Geliyor!
19 Şubat 2020 Okunma: 16020 Karaman Hava Durumu
Kamil Uğurlu; Bu kararın vebâlini mahşere kadar boynunuzda taşırsınız
21 Şubat 2020 Okunma: 12737 Gündem
Son dakika haberi: Konya'da deprem!
23 Şubat 2020 Okunma: 6364 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın