Karamandan.com

Karamandan.com

19 Temmuz 2019 Cuma
Karaman ADSM'de Diş İmplantı Uygulaması Başladı
Karaman'da sağlık alanında önemli bir uygulama daha hizmete girdi.
Kategori : Sağlık
31 Ocak 2019 16:28
 
Karaman ADSM'de Diş İmplantı Uygulaması Başladı

Karaman'da sağlık alanında önemli bir uygulama daha hizmete girdi.

Karaman İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada; "Karaman İl Sağlık Müdürlüğü olarak, çalıştığımız her alanda hizmet kalitemizi arttırmak ve Karaman halkına daha verimli hizmet etmek için bütün imkanlarımızı seferber etmekteyiz. 

Sağlığın ağızda başladığı inancı ile ağız ve diş sağlığımızın hayatımızda önemli bir yeri olduğunun bilinci ile Karaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde Diş İmlantı uygulaması hizmetini başlatmış bulunmaktayız" denildi.

Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan ARSLAN yaptığı konuşmasında; “2017 yılında ulaşılabilirliği ve çalışma koşulları daha iyi olan 82. Yıl Devlet Hastanesi Binasına geçici olarak taşınarak halkımıza verilen hizmeti nitelik ve nicelik olarak da artıran Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz, çoğu ağız ve diş sağlığı merkezinde sunulmayan, girişimsel bir işlem olan implant uygulamasına başlamıştır. Bu şekilde vatandaşımızın, bu tedavi metodu için il dışına gitme ihtiyacı azalacaktır” cümlelerini kullandı.

Konu ile ilgili yaptığı açıklamada Karaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Fatih KUTSAL; “İmplant diş eksikliği durumlarında ortaya çıkan çiğneme fonksiyonu ve estetiği tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen uygun malzemeden yapılmış yapay diş kökleridir. Günümüzde diş implantları doğal dişlere en iyi alternatif olarak kabul edilmektedir. Geleneksel sabit ve hareketli protezlere oranla daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken doğal bir görünümü de beraberinde getirmektedir.

Tek diş veya daha fazla diş eksikliğinde eğer implant yerleştirmeye uygun kemik mevcutsa ve hastanın genel sağlık durumu implant uygulanması için sorun oluşturmuyorsa hasta ve hekim tarafından çok başarılı sonuçlar verebilen bir tedavi şeklidir.

Diş hekimlerimize  gerçekleştirdiğimiz eğitimler sonucunda gerekli düzenlemeler yapılarak  Karaman Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde implant uygulamasına başlamıştır. Hastalarımıza daha iyi hizmet vermek ve tedavi standartlarımızı yükseltmek gayreti içindeyiz” ifadelerine yer verdi.

Okunma : 6942
Foto galeri
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da Trafik Kazası; 1 Yaralı!
15 Temmuz 2019 Okunma: 19780 Asayiş
5 kişi tutuklandı
17 Temmuz 2019 Okunma: 8130 Asayiş
Genç Yarışçımız Koray Kehya 1.Oldu 
15 Temmuz 2019 Okunma: 7711 Spor
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın