Karamandan.com

Karamandan.com

19 Haziran 2019 Çarşamba
Jinekomasti nedir ?
Jinekomasti erkeklerde yağ dokusunun meme bölgesi ve uçlarında birikmesi ve bu bölgelerde şişkin bir görünüme neden olan bir hastalıktır.
Kategori : Sağlık
13 Haziran 2018 15:06
 
Jinekomasti nedir ?

Jinekomasti erkeklerde yağ dokusunun meme bölgesi ve uçlarında birikmesi ve bu bölgelerde şişkin bir görünüme neden olan bir hastalıktır. Söz Konusu hastalık sırasında hastalar ağrı veya sızı hissetmezler ancak sosyal hayatlarında dış görünüşleri sebebi ile bir hayli sıkıntı çekmektedir. Bu hastalığın giderilmesi hastalığın başlarında çok kolay olmaktadır. Hastalık ilk başlarda far edilemeyip ilerleme kaydedildiği zaman ameliyat gerekliliği doğmaktadır. Bu amaçla devlet hastanelerinde tedavi uygulanabilir ancak buralardaki uzman doktor yetersizliği nedeniyle ameliyat sırasında ve sonrasına sorun oluşabilir. Bunun önüne geçebilmek için bünyemizde bulunan doktorlara tedavi olmak hastanın yararına olacaktır.

Jinekomasti Ameliyatı

Hastalık şikayeti ile kliniğimize başvurulduğunda uzman personelimiz tarafından ön muayene ile hastalığın durumu belirlenir. Eğer hastalık ilerlemiş ise ameliyat işlemi uygulanır. Eğer hastalık başlangıç aşamasında ise uygun bir fizik tedavi uygulanır. Ameliyat işlemi meme bölgesinde bulunan yağ dokusunun cerrahi bir operasyon ile alınması şeklinde uygulanır. Ameliyat sonrasında korse kullanarak bir kaç hafta içerisinde normal yaşama dönülebilir. Hastanın ameliyat süresince tüm hizmetleri kliniğimiz personeli tarafından güler yüzle ve profesyonel bir şekilde yapılır.

Jinekomasti Hastalığının Ortaya Çıkma Sebebi

Jinekomasti hastalığı, iç organlarda bulunan bazı rahatsızlıkların yanı sıra kullanılan ilaçların yan etkisine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. İç organlarda ortaya çıkan rahatsızlıklarda vücuttaki yağ dağılım dengesi bozulur ve alınan gıdalardaki yağlar vücutta tek bir noktaya yani meme bölgelerine birikir. Bunun yanı sıra dengesiz beslenme ile yetersiz besin maddesi alımı ve vücudun yağ dengesinin bozulması ile yağın meme bölgesinde birikmesi de hastalığın ortaya çıkma nedenidir. Tüm bunların yanında temel besin maddeleri içerisinden yağların fazla oranda alınması ve bu yağların yetersiz yakımı ile meme çevresinde birikmesi de ortaya çıkma sebebidir.

Okunma : 2242
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da "sarıkız" alarmı
18 Haziran 2019 Okunma: 28266 Asayiş
Karaman’da silahlı saldırıya uğrayan iki kişi yaralandı
15 Haziran 2019 Okunma: 14849 Asayiş
Karne almayı beklerken babasının vefat haberini aldı
16 Haziran 2019 Okunma: 11469 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın