Karamandan.com

Karamandan.com

23 Temmuz 2019 Salı
Hamilelik Döneminde Kıyafet Seçiminde Dikkatli Olun
Hamilelik döneminde kıyafet seçerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta giyeceğiniz kıyafetlerin sizi serin ve rahat tutmasıdır.
Kategori : Sağlık
15 Nisan 2019 16:03
 
Hamilelik Döneminde Kıyafet Seçiminde Dikkatli Olun

Hamilelik döneminde kıyafet seçerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta giyeceğiniz kıyafetlerin sizi serin ve rahat tutmasıdır. Vücudunuzu sıcak tutacak ve hava almasını engelleyecek naylon ve sentetik kumaştan yapılan kıyafetlerden kesinlikle uzak durmalısınız.

Hamilelik Döneminde Kıyafet Seçiminde Dikkatli Olun

Pamuklu kumaşlardan üretilen hamilelik kıyafetler, bu dönemde hasas metabolizmaya sahip olduğunuz ve vücudunuz daha sıcak olduğu için tercih edilecek kıyafetler arasında ilk sırada yerini alacaktır. Serin kalmanıza yardımcı olacak açık renkteki seyrek dokuya sahip ve geniş kıyafetler serin tuttuğu için daha fazla tercih edilmektedir. Bel kısmı sıkmayan pantolon, şort yada kapri modellerini tercih edebilirsiniz. Soğuk havalarda birkaç kat olarak giyinebilirsiniz. Sıcak ve kapalı yerlerde üzerinizi hafifletmek için bir kaç katı çıkartır dışarı çıkarken yeniden giyebilirsiniz. Bu yöntem pratik ve sizi rahatlatacak bir yöntemdir.

Emzirme Özellikli Lohusa Pijama Takımı

Hamilelik dönemi kadınların en özel, en duygusal ve en hassas günlerini içerir. Aslında bu dönem bir çok konuda zor olsada güzellikleri de paha biçilemez. Aynı şekilde lohusalık döneminde de kadınları güzel olduğu kadar zor ve zahmetli anlar da beklemektedir. Lohusalık döneminde kadınların vücutlarında büyük değişimler yaşanmaktadır. Bu değişimlerden kaynaklı olarak da normalde kullanılan kıyafetler ve iç çamaşırları bu dönemde kullanılamaz. Bundan dolayı da birçok tarz ve çeşitlilikte lohusa gecelik modelleri satışa sunulmaktadır. Hamilelik sonrası yaşanan fizyolojik yapıdaki değişimden dolayı üretimi yapılan ürünlerin modelleri tasarımcılar tarafından tasarlanmaktadır. Bayanların konforu ve rahatlığı bu dönemde çok gerekli olduğu için her alanda bu ayrıntı düşünülmektedir. Kilo alımı hamilelikte sadece göbek bölgesinde olmaz, alt beden ve üst bedende de kilo alımı olmaktadır. Esneyen kumaşlar tercih edilmekte olup lohusalık döneminde özellikle annenin rahat emzirebilmesi için öncelikle pratiklik ve kolaylık sağlanması dikkate alınmaktadır.

Lohusa kıyafet alanında lohusa pijama takımlarınında rahat ve sağlıklı kullanım sağlanması hedeflenmektedir. Kumaş seçiminde pamuklu, polyester ve viskon tercih edilir. Lohusa giyim ürünlerinde emzirme özellikli sütyenler çok fazla tercih edilenlerdendir. Bu sutyenin özelliği emzirme yaparken annenin, çıt çıt özelliğiyle sütyenin üstünde bulunan parçayı açabilmesidir. Bu çıt çıt özellikli sütyenler kolay ve pratik olduğundan emzirmeyi kolay hale getirmesi sebebiyle çok fazla tercih edilmektedir.

Okunma : 817
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da traktör devrildi: 1 genç hayatını kaybetti!
20 Temmuz 2019 Okunma: 30538 Asayiş
Sağ kurtulan olmadı; 7 ölü
21 Temmuz 2019 Okunma: 18167 Asayiş
Karaman'da işyeri önünde silahlı saldırı
19 Temmuz 2019 Okunma: 13933 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın