Karamandan.com

Karamandan.com

19 Haziran 2019 Çarşamba
Ameliyatsız Yüz Germe Ve Dolgu Uygulamaları
Özellikle kadınlar tarafından talep edilen ameliyatsız yüz germe birçok seçeneğe ayrılıyor.
Kategori : Sağlık
08 Ocak 2019 10:07
 
Ameliyatsız Yüz Germe Ve Dolgu Uygulamaları

Özellikle kadınlar tarafından talep edilen ameliyatsız yüz germe birçok seçeneğe ayrılıyor. Uzm. Dr. Hande Ulusal'ın bilgilendirdiği üzere bu uygulamalar oldukça işe yarar sonuçlar doğurmaktadır. Ameliyatsız, sadece lokal anestezi altında yaptırılıyor olması da en büyük avantajlarından biri olarak görülüyor.

Ameliyatsız Yüz Germe Çeşitleri

Günümüzde teknolojinin tıp ile birlikte kullanılması ile birlikte birçok yüz germe seçeneğinin ortaya çıkması sağlanmıştır. Bunların en yaygın olanı ses dalgaları ile yapılan versiyonlarıdır. Tamamen doğal ve sağlıklı olan bu uygulamanın herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Ses dalgaları yüz bölgesinde yer alan dokuları sıklaştırıp çok daha canlı bir görünümün ortaya çıkmasına vesile oluyor. Yanaklarında sarkma bulunan tüm erkekler ve kadınlar için uygun bir tedavi yöntemidir. Fokuslu bir mekanizmaya sahip olan bu germe biçimi en kalıcı etkilere açık olan tekniği de bünyesinde barındırıyor. Ses dalgaları ile yüzlerini gerdiren hastalar 2 yıla kadar kalıcı bir cilt bakımı yaptırmış sayılmaktadır.

Bir diğer yöntem iple yüz gerdirme adı ile biliniyor. İpler kendi arasında geçici ve kalıcı olarak ikiye ayrılmaktadır. Geçici olanları daha kısa sürede ve daha az maliyetle yaptırılabilir. Bu ipler zaman içerisinde cilt yapısından atılmaktadır. Tamamen doğal olduğu için herhangi bir olumsuz reaksiyona sebebiyet vermez. Yoğun yağ dokusu bulunan kişiler için daha tercih edilebilir bir yöntemdir. Genellikle çene kısmında uygulanır. Son seçenekler arasında dolgu ile gerçekleştirilen yüz germeler sıralanabilir. Uzmanlar tarafından yapılan bu dolgu uygulamalar kesin çözümler için ideal olarak tanımlıyor. Ciltteki ölü hücreleri ortadan kaldıran bu operasyon da kısa sürede etkili sonuçlar almak isteyenler için uygun. Göz çukurlarında morluk, sarkma ve torbalanma gibi şikayetleri bulunan herkes bu cilt bakım tekniklerinden faydalanabilir.

Burun Dolgusu ve Yapılışı

Hastaların birçoğu tarafından sıklıkla sorulan soruların başında burun dolgusu nasıl yapılır sorusu gelmektedir. Son derece pratik ve hızlı yapılan bir uygulamadır. Lokal anestezi yeterli olmaktadır. 30 dakika ile 45 dakika arasında değişen bir süresi bulunmaktadır. Ameliyatsız bir şekilde yapıldığı için tercih sebebidir. Kullanılan malzeme hyalüronik asit adı ile bilinmektedir. Rinoplastik tekniği ile yapılır.

Okunma : 840
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da "sarıkız" alarmı
18 Haziran 2019 Okunma: 30208 Asayiş
Karaman’da silahlı saldırıya uğrayan iki kişi yaralandı
15 Haziran 2019 Okunma: 14891 Asayiş
Karne almayı beklerken babasının vefat haberini aldı
16 Haziran 2019 Okunma: 11545 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın