Karamandan.com

Karamandan.com

19 Şubat 2019 Salı
Ameliyatsız Burun Küçültme, Somon Dna Tedavisi, Prp Tedavisi
Ameliyatsız Burun Küçültme İşlemi Nedir?            Ameliyatsız burun küçültme enjeksiyon rinoplastisi veya 15 dakika da burun estetiği olarak da bilinmekte olan kalıcı olmayan burun estetiğidir.
Kategori : Sağlık
11 Temmuz 2018 08:55
 
Ameliyatsız Burun Küçültme, Somon Dna Tedavisi, Prp Tedavisi

Ameliyatsız Burun Küçültme İşlemi Nedir?

           Ameliyatsız burun küçültme enjeksiyon rinoplastisi veya 15 dakika da burun estetiği olarak da bilinmekte olan kalıcı olmayan burun estetiğidir. Burun sırtı, ucu ve burnun yan kısımlarında bulunan hacim eksikliği, burun kemeri ya da burun sırtında bulunan çöküntüler, eğik, yamuk veya asimetrik burun, ilk ameliyattan sonra ortaya çıkmış hafif düzeltmeler, başarısız burun estetiklerinden sonra revizyon rinoplasti yaptırmak isteyenler, burun ucu düzeltme veya burun ucu kaldırma, burun köprüsü düzeltme, burun kırıklığından kaynaklanmakta olan estetik sorunlar ve asimetrik burun deliklerinde bu yöntem kullanılabilir.

Bu işlemde dolgu malzemesi olarak hyalüronik asit veya kişilerin kendi vücutlarından elde edilmekte olan dermal dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Ameliyatsız burun estetiğinin ömrü ise kullanılmakta olan enjeksiyon malzemelerinin kalitesine ve özelliğine bağlıdır.

Somon DNA Tedavisi Nedir?

Cilt kaliteleri zamanla veya çevresel faktörlerin etkileri ile bozulmaktadır. Kollajen ve elastik lifler parçalanır ve vücuttaki hyalüronik asit miktarı değişir. 30 yaşından sonra her yıl %1 oranında kollajen kaybı yaşanmaktadır. Böylece cilt daha mat, daha kuru görünür ve elastikiyeti de azalmaktadır. Donuk görünmekte olan cildin, daha canlı, pürüzsüz ve kişilerin yüzündeki ifadeyi kaybetmeden geri kazanmanın etkin ve güvenilir yolu somon dna tedavisi olmaktadır. İşlem uygulanmadan önce 30 ila 45 dakika gibi bir süre içinde hasta uyuşturulur. Sonrada küçük iğneler kullanılarak ağrısız bir şekilde cildin altına enjeksiyon yapılmaktadır.

 PRP Tedavisi Nedir?

 PRP, trombosit yönünden zenginleştirilmiş olan plazma uygulaması olarak bilinmektedir. PRP, son yıllarda geliştirilmiştir. Bu yöntemde hastalardan 8 ila 20 cc kan alınarak, santrifüj edilir. Elde edilen serum, mezoterapi gibi küçük miktarda ve yaygın olarak derilerin içine enjekte edilmektedir. Dokularda bir hasar oluştuğu zaman kan pıhtı hücrelerini bu dokuya toplar ve bir onarım süreci başlatır. prp tedavisi amacı hedef dokulara kan dolaşımıyla taşınacak olandan daha fazla pıhtı hücresi verebilmektir. Böylelikle hedef dokuların onarımı hızla ve güçlü bir şekilde başlar. Daha çabuk sonuçlanır. Prp yöntemiyle elde edilmekte olan serumda bulunan plateletlerin yoğunluğu kanda bulunandan 2-4 kat daha fazla olmaktadır. 

Okunma : 1780
Gündem haberleri
Sohbet Ederken Can Verdi
18 Şubat 2019 Okunma: 13602 Asayiş
Karaman'da yakalanan eşcinsellerde AIDS tespit edildi
15 Şubat 2019 Okunma: 10375 Asayiş
Karaman'dan götürdüler, satamadan yakalandılar!
16 Şubat 2019 Okunma: 8974 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın