Karamandan.com

Karamandan.com

19 Ağustos 2019 Pazartesi
Alın Germe Ameliyatı
Alın germe, yüz germe ve göz kapağı estetiği gerektiren hastalar için ek bir uygulamadır.
Kategori : Sağlık
15 Mayıs 2019 10:45
 
Alın Germe Ameliyatı

Alın germe, yüz germe ve göz kapağı estetiği gerektiren hastalar için ek bir uygulamadır. Aslında, alnımızdaki çizgiler zaman içinde derinleşmekte ve dikey ve yatay şekilde görünmeye başlamaktadır. İnsana yorgun bir yüz ifadesi de verebilir. Bunun için estetik bir müdahale önemlidir. Kaş zayıflığı, alın kırışıklıkları ve çatık kaşlar alın germe işleminin nedenleri arasındadır.

Alnın germe, çatık kaşlı görünümü, kırışıklıkları giderebilir. Kaşlar istenen hızda daha estetik şekilde çıkabilir. Üst göz kapağınız sarktıysa ve gözünüzün altında torbalar varsa, plastik cerrahınız alnınızı germenin yanı sıra göz ameliyatı da önerebilir.

Ameliyattan önce, doktor alın ve üst göz kapağının bölgesini inceler, muayene sırasında çeşitli hareketler yaparak her kasın hareketine dikkat eder. Daha sonra, kaşlarınız düşükse, yüzünüzdeki oranlar incelenir. Üst göz kapaklarındaki fazla deri miktarı, sizin için en uygun cerrahi tekniği göz önünde bulundurarak alınabilir. İşlem genellikle genel anestezi altında yapılır. Alnın gerilmesi yüz germe ve göz kapağı estetiği ile bir arada yapılırsa daha iyi sonuç verir.

Alnın kaldırılması için ameliyat sırasında, kafa derisi üzerinden bir kesi atılır. Sonra alnınızı çevreleyen cilt, altta yatan dokulardan ayrılır ve bu bölgedeki kaslar gerilir. Fazla deri çıkarılır ve insizyon anatomik olarak kapatılır. Ameliyattan 5 gün sonra alın ve göz çevresinde şişlik görünecektir. Dikişler 10 gün sonra alınacaktır. Dikişler saç üzerinde olduğundan, cerrahi iz görünmemektedir. Günlük hayatınıza en kısa zamanda dönebilir ve 7-10 gün içinde işinize başlayabilirsiniz.

Alnın Germe İçin Alternatif Uygulamalar

Hasta cerrahi bir prosedürü tercih etmiyorsa, alnın botoks, ultherapi ve fraksiyonel lazer uygulaması ile gerilmesi yerine birkaç alternatif uygulama da vardır. Botoks ile 6 ay boyunca sürecek bir yöntem ile kırışıklıkları giderebilirsiniz. Elbette bu geçici bir yöntemdir.

Ultherapi, kırışıklıklarınızı önemli ölçüde azaltacak 1,5 mm başlı iğneler ile invaziv olmayan ve bir kerelik uygulanan bir yöntemdir. Yine, ortalama 3 seans yapıldığı zaman alın kırışıklığına çare olacaktır.

Ameliyat öncesi hastanın ayrıntılı muayenesi plastik bir cerrah tarafından yapılır. İnsan yüzü, cilt yapısı değerlendirilir. Ayrıca, bir kişinin sağlık durumu incelenir ve bu işlem riskini artıran sağlık sorunları var mı diye araştırılır. Alnın gerilmesi sonucu ortaya çıkabilecek sorunlar tartışılmaktadır.

Detaylı bilgi için: https://www.alpermeteugurlu.com/

 

Okunma : 755
Gündem haberleri
Karaman’da namaz sırasında cami tavanı çöktü
16 Ağustos 2019 Okunma: 12501 Gündem
Karaman'da bıçaklı kavga 
15 Ağustos 2019 Okunma: 11841 Asayiş
Direksiyon başında rahatsızlanan adam öldü
16 Ağustos 2019 Okunma: 8487 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın