Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ağustos 2018 Perşembe
Aile Hekimliği Malzemeleri Nereden Alabilirim?
Bir insanın ömrü boyunca değerini bilmesi gereken en önemli şey sağlıdır.
Kategori : Sağlık
13 Kasım 2017 21:22
 
Aile Hekimliği Malzemeleri Nereden Alabilirim?

Bir insanın ömrü boyunca değerini bilmesi gereken en önemli şey sağlıdır. Çünkü değeri bilinmeyen şeylerin kaybedilmesi oldukça kolaydır ve eğer sağlığın değeri bilinmezse o insan sağlıklı bir ömürden mahrum kalır. Bu da bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en kötü durumların başında gelir. Nedeni ise kaybedilen bir sağlığın asla geri getirilemeyecek olmasıdır. Toplumumuzda sağlık alanında pek çok yenilikler yapılmaktadır. Devlet tarafından da Sağlık Bakanlığı toplumun sağlığını korumak, sağlık sorunlarına karşı savaşmak için kurumlar kurmak gibi pek çok faydalı adımlar atmaktadır. Aile hekimlikleri de Sağlık Bakanlığı tarafından denetim altında tutulan, vatandaşların sağlık sorunları ile ilgilenmesi üzerine kurulmuş olan kurumlardan biridir.

Aile hekimlikleri, hastaneler gibi geniş kapsamlı bir yapıya sahip olmasa da vatandaşların pek çok sağlık sorununa çözüm üretebilecek seviyededir. Ayrıca eğer aile hekimlikleri vatandaşlara gereken tedavi hizmetini sağlayamıyor ise de bu vatandaşları hastanelere yönlendirerek hastalara ve hastalıklarına karşı tutumunu ortaya koymaktadır. Aile hekimlikleri vatandaşlar açısından oldukça faydalı gözüyle bakılmaktadır çünkü hem sağlık hizmeti açısından hem de ulaşım kolaylığı açısından vatandaşları oldukça tatmin etmektedir. Aile hekimliklerinin her mahallede bulunarak sadece tek bir mahalle vatandaşlarına hizmet vermesi de yapısal olarak aile hekimliklerinde sakin, sorunsuz ve başarılı bir sağlık hizmeti sunması konusunda oldukça etkilidir.

Aile hekimlikleri ameliyat gibi tedavi yöntemlerini uygulayamazlar ya da çok detaylı analizler, kontroller yapamazlar fakat aile hekimliklerinin temel amacı da ufak çaplı rahatsızlıkları ele almaktır. Yani aile hekimliklerinin hastanelere rakip olmak gibi bir düşüncesi yoktur, aksine hastanelerin görevlerini hafifletmek amacı gütmektedir. Bundan dolayı aile hekimliklerinde iki ya da üç aile hekimleri görev yapmaktadır. Aile hekimleri de herhangi bir branşa ait olmadan her gelen vatandaşın sağlık sorunlarına kulak vermektedirler.

Aile hekimlerinin en önemli görevi herhangi bir rahatsızlık sebebiyle kendilerine başvuran vatandaşa karşı samimi, içten yaklaşarak onlara karşı duyarlı davranmalarıdır. Çünkü bu vatandaşın hastalığına karşı ilgili olduğu izlenimini yaratacaktır ve vatandaşa güven verecektir. Bunun dışında aile hekiminin kendisine rahatsızlığını ileten vatandaşa bazı tetkikler uygulaması en doğru olandır. Ancak tetkikler sonucunda vatandaşın hastalığı hakkında fikir edinmek söz konusudur. Ancak aile hekiminin bu tetkikleri gerçekleştirebilmek için aile hekimliği malzemelerinden faydalanması lazımdır. Sağlık Bakanlığı 'nca aile hekimlerinin yeterli düzeyde aile hekimliği malzemeleribulundurması yasal olarak zorunludur. Aile hekimliği malzemelerinin yetersiz olması durumunda aile hekimi sorumluluğunu tam olarak yerine getirmemiş olarak sayılmaktadır. Herhangi bir sorun yaşanmaması ya da yanlış teşhisler konulmaması adına aile hekimlerinin sorumluluklarını tam olarak yerine getirmesi fazlasıyla önemlidir.

Aile hekimliği malzemeleri satın almak için tıklayın.

Okunma : 686
Gündem haberleri
Lüks otomobil tıra ok gibi saplandı
13 Ağustos 2018 Okunma: 8980 Asayiş
Patlayan Düdüklü Tencere Evi Yaktı
13 Ağustos 2018 Okunma: 8932 Asayiş
Karaman'da Fuhuş Operasyonuna Suç Üstü!
15 Ağustos 2018 Okunma: 8291 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın