Karamandan.com

Karamandan.com

24 Mart 2019 Pazar
AKGÜL’DEN TERÖRE KINAMA
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof.
Kategori : Gündem
16 Mart 2019 17:53
 
AKGÜL’DEN TERÖRE KINAMA

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Yeni Zelenda’da meydana gelen cami saldırısı nedeniyle bir kınama mesajı yayımladı.

Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yeni Zelanda'nın Christchurch kasabasında iki farklı camiye düzenlenen alçakça saldırıyı kınıyoruz. Bu vahim olay her geçen gün dünyayı kutuplaşmaya doğru iten ve İslamafobiyi körükleyen elim bir terör olayıdır. İbadetten başka hiçbir gayesi olmayan bu masum insanlara yapılan hunharca saldırıyı hiçbir akıl ve vicdan sahibi bireyin kabul etmesi mümkün değildir. Bu çirkin saldırı terörün karanlık yüzünü bir kez daha ortaya koymuş ve tüm dünyanın adalete ve insanî değerlere ne kadar muhtaç olduğunu gözler önüne sermiştir. Özü ve ilkeleri barış, sevgi ve merhamet üzerine kurulmuş olan ve insanlığın onurunu yücelten İslam dininin mensuplarına yapılan bu akıl almaz saldırı, vahşet ve katliam bütün akıl ve vicdan sahibi insanlarca en şiddetli şekilde telin edilmelidir.

Müslümanları hedef alan bu terör saldırılarının son bulmasını ümit ediyor; KMÜ ailesi ve bilim camiası olarak saldırıda hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Okunma : 559
Gündem haberleri
Yeni Zelanda teröristi Karaman'a gelmiş!
20 Mart 2019 Okunma: 20665 Gündem
Meteoroloji'den Karaman için 'Sarı Alarm'
22 Mart 2019 Okunma: 18385 Hava Durumu
Karamanlı Asker Şehit Oldu!
23 Mart 2019 Okunma: 13116 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın