Temizlik İşlerinin Yaprak Toplama Mesaisi | Karamandan.com - Karaman Haber

Temizlik İşlerinin Yaprak Toplama Mesaisi | Karamandan.com - Karaman Haber

24 Eylül 2020 Perşembe
Temizlik İşlerinin Yaprak Toplama Mesaisi

Sonbahar mevsiminin son günlerinde ağaç dallarından yerlere gazel olarak düşen yapraklar Karaman Belediyesi temizlik ekipleri tarafından temizleniyor.

Sonbahar döneminde kuruyan yaprakların çevri kirliliği oluşturmaması ve olası kanalizasyon tıkanmalarının önüne geçmek amacıyla temizlik çalışmalarını yürüten ekipler, cadde ve sokaklarda yağmur drenaj ızgaralarının üzerine ağaçlardan dökülen yaprakları topluyor. Ekipler, parklar, okullar, camiler, cadde ve sokaklar ile yol güzergahlarındaki dökülen yaprakları temizlerken, çalışmalar esnasında vatandaşlara da rahatsızlık vermeme büyük özen gösteriyor.

Karaman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yaprak toplama çalışmalarını üfürme makinası yardımıyla, vakumlu yaprak süpürme makinası hamaratlarla, mahalle mahalle her gün aralıksız devam ediyor. Anlaşılan o ki yaprak temizleme mesaisi Karaman ‘ a kar düşünceye kadar ya da ağaçlardaki yaprak tamamen bitinceye kadar devam edecek.

Çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Karamanlı vatandaşlar, “Kış aylarının yaklaşmasıyla beraber yaprak dökümü zamanı başladı. Bu, dökülen yapraklar hem çevre kirliliğine hem de yağan yağmurlarla birlikte kanalizasyon tıkanmalarına yol açabiliyor. Bunun önüne geçmek amacıyla çalışmanın zor olduğu bu aylarda soğuk demeden özverili bir şekilde çalışan Karaman Temizlik işleri müdürlüğüne bağlı tüm ekiplere teşekkür ediyoruz.

Sonbahar ayında sararan yapraklar dalından koparak yol ve kaldırımları süslüyor. Ağaç yaprakları parklarda yollarda nostalji bir görüntü oluşturuyor. Bizler bu görüntülerle ilgilenirken ağaçlar arasında pozlar verirken temizlenen alanlar bir saat sonra rüzgarın etkisiyle yeniden yapraklarla doluyor. Bu sebeple bizler de işyerlerimizin evlerimizin kapı önlerini süpürerek çevre temizliğine yardımcı olmalıyız. Şehrimizi daha temiz bir hale getirmeliyiz.

Facebookta: Karaman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü sayfasında;  Mahallelere yapılan temizlik hizmetlerini takip edebilirsiniz.

Nurten Kılıç 

Düzenleme : 12 Aralık 2019 11:14 Okunma : 2515
Foto galeri