İNSANLIK İÇİN DE AİLELER İÇİN DE BÜYÜK BİR PROJEM VAR! | Karamandan.com - Karaman Haber

İNSANLIK İÇİN DE AİLELER İÇİN DE BÜYÜK BİR PROJEM VAR! | Karamandan.com - Karaman Haber

28 Ocak 2021 Perşembe
İNSANLIK İÇİN DE AİLELER İÇİN DE BÜYÜK BİR PROJEM VAR!

Bu, ekmek İsrafını %90 önleyecek bir proje!

Evden ekmek almak için çıktığımızda sıcak ekmek olsun diye çoğumuz fırınları ve unlu mamul dükkânlarını tercih ederiz. Sıcak da olunca bir ihtiyaç varken iki alırız ve eve gelirken gevrek gevrek mıncıklaya mıncıklaya bir ucundan yemeye başlarız. Üç ekmek aldıysak birisi yarına kalır ve yeniden taze alırız ve o ekmeği terk ederek garip bırakırız. Biraz bekledikten sonra da mal melal yoksa çöpe atarız.

Ekmek israfında dindar ve modern aileler arasında neredeyse bir fark yoktur.

Gelelim projemize:
Bakkala, markete, unlu mamul dükkânı ve fırına vardığınızda alacağınız günlük ekmek iki ise siz on tane alın! Ama ekmekler fırından yeni çıkmış gibi taptaze olsun! 

Siz kahvaltı yaparken içlerinden yiyeceğinizi alın ve onlar sıcaksa kenarda beklesinler! Kalan ekmekleri derin dondurucuya birkaç ayrı poşette koyun. Haftanın diğer günleri kahvaltı veya yemeğe başlamadan yarım saat önce yiyeceğiniz kadar ekmeği derin dondurucu veya az ise buzdolabının buzluğundan çıkarın.

Afiyet olsun!
Ekmekleriniz aldığınızda nasılsa öyle duruyor olacaktır, Allah’ın izniyle. Hatta bu yazımı okuyan hanımlardan birisi okumayan kocasına bir sürpriz yapabilir.  Birkaç gün önce kocasının getirdiği ekmeğin fazlasını derin dondurucuya koysun, dediğim gibi birkaç gün sonra sofraya çıkarsın!

Kocası mutlaka: hanım ekmek almaya ne zaman gittin, ikimizde evdeydik, yoksa komşu mu getirdi? Diye soracaktır. Haydi, Afiyet olsun! Herkes ekmek israfına son versin! Evlere bereket girsin!

Düzenleme : 04 Aralık 2020 12:31 Okunma : 862