31 Mart’ta seçmen ne dedi? | Karamandan.com - | Karaman Haber

31 Mart’ta seçmen ne dedi? | Karamandan.com - | Karaman Haber

19 Ağustos 2019 Pazartesi
31 Mart’ta seçmen ne dedi?

1- Türkiye’de beka sorunu yoktur ve olamaz. Dendiği ve sanıldığı gibi beka meselesinin oylarda önemli bir katkısı da olmamıştır.

Zira necip Türk milleti bilmektedir ki 600 yıl İslam’ın bayraktarı olan Osmanlıların varisi Türkiye Cumhuriyetidir ve İslam’ın bayraktarlığı da aynen sürmektedir. Bu bakımdan Allah cc bu bayrağın yere düşmemesi için ne kadar sıkıntılar çekse de bu memleketi koruyacaktır.

2-  31 Mart 2019 yerel seçiminde oyları etkileyen en önemli unsur; İslami hassasiyetlerdir.

İslami hassasiyet konusu sadece Türkiye’nin değil bütün dünyanın ufkunu değiştiren ve değiştirecek bir durumdur. Zira artık komünizm yok, kapitalist ve emperyalist canavarın karşısında dik duran sadece İslamiyet ve onun değerleri vardır. Şimdilik bu değerleri halkın yüzde 70 çoğunluğu nezdinde AK Parti temsil etmektedir. Bu nedenle AK Partinin alternatifi bir parti olmadıkça daima seçimlerden galip ayrılmaya devam edecektir.

AK Partiyi çökertebilecek tek güç dış güçler de iç muhalefet de değildir. AK partiyi tüketecek olan sadece ve sadece İslami söylemleri daha etkili ve hassasiyetlere daha saygılı bir ekibin gerek hariçten gerek içerden ortaya çıkması olacaktır.

Başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerinde bu değerlere kıymet veren ve ihlasla savunanlar daima önde olmaya devam edecektir.

3- Ekonomik ve maddi sıkıntılar seçmenin oyunu sanıldığı kadar etkilememektedir. Onun oyunu etkileyen ve sabitleyen en büyük madde manevi ve İslami değerlerin muhafaza edilmesi meyanındadır. Seçmenin yüzde sekseninin bütün kaygısı budur.

4- Seçmen bu seçimde de “hangisine vereceğiz” diye bir soru sormamıştır. O; “alternatifini hala bulamamış ve 2002 yılından beri aynı partiye oyunu vermektedir. Şurasını kesinlikle belleyelim ki manevi ve mukaddes değerlere sahip çıkma bakımından AK Partiden daha iyisi çıkmadıkça bu durum devam edecektir.

5- AK Partinin yapması gereken; oy veren vermeyen, destekleyen desteklemeyen bütün Müslümanları ve tüm vatandaşları sevgiyle kucaklayarak şimdiye kadar yapılan bütün hataları temizleyip reaktife olmaktır.

Aksi halde manevi ve mukaddes değerlerimizi daha iyi temsil edip savunacak bir çıkış beklenecek bu da AK Partinin sonu olacaktır.

Mükremin Kızılca

 

Düzenleme : 01 Nisan 2019 12:45 Okunma : 3251