Karamandan.com

Karamandan.com

25 Mayıs 2020 Pazartesi
Biraz Yalnızlık
Yeşile adanmış bir mevsimin ayak sesleri gelirken yavaş yavaş, ihtiyacımız olan biraz yalnızlık sanırım.
Kategori : Köşe Yazıları
21 Mart 2020 14:53
 
Biraz Yalnızlık

Yeşile adanmış bir mevsimin ayak sesleri gelirken yavaş yavaş, ihtiyacımız olan biraz yalnızlık sanırım. Orman haftası, gözlerini gökyüzüne dikmiş, yalnız ama birlikte yarınlara uyanan ağaçları hatırlatıyor bana. Kardeşçe yaşamanın keyfine doyasıya varmak ve güneşli günlere uyanmak..

Olmaz dedi, olmaz…!  Sahip olduğun alışkanlıklar yangına çeviriyor dünyayı… 

Ses ver kuytuda ağlayan çocuklara, analara. Ses ver mazlumlara ki çaresizliğin hırçın kollarında yanmasın yürekler. Dünya olarak yalnız kalmaya ihtiyacımız var şu günlerde, anlamak ve yaşamak için. Yalnızlık, yarına daha güçlü çıkmak için…

Görünmeyen ortak bir düşmanın, koronavirüs hedefinde, yön bulmaya çalışıyor insanlık. Bir olmadan, birlikte hareket etmeden,  zor olacak yarınlara ulaşmak. Kardeşçe yaşamaya alışmalı insan ve alışkanlıkları bu doğrultuda olmalı ki, dünya daha yaşanabilir, daha yeşil ve bol güneşli olsun. 

Ses ver dedi, bak yanıyor karşıda ki ağaçlar..! Bakma öyle. Sessizliğin pençesinde mutluluğu yakalayamazsın. Yüreğinde ki sevgi sınırları aşmadan, insanı, insan olduğu için sevmeden ufka varamazsın. Yalnız kalmaya ihtiyacımız var şu günlerde, daha iyi anlamak için.

Aç sınırlarını, aç gönlünü paylaş var olanı, paylaş sevgiyi. Yoksa zorlu bir mecburiyetten kapatmak zorunda kalırsın bütün kapıları…
Yeni bir güne uyanacak dünya. Anlamış, görmüş, hissetmiş.. İnzivaya çekilmiş gönüller biz nerede hata yapıyoruz diyecek, diyecek ki alışkanlıklar değişecek. Paranın, varlığın hükmünün bir yere kadar ama birlikte yaşamanın keyfinin sınırsız olduğunu hissedecek ve şükredecek..

Eğitimci Yazar / Fatih Bircan

Okunma : 401
seç
EKSPERTİZ
guney sigorta
karaman


atsepete
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 8583 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 7332 Asayiş
Karaman'da apart kumarhaneyi polis bastı
21 Mayıs 2020 Okunma: 6852 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın