Karamandan.com

Karamandan.com

21 Eylül 2020 Pazartesi
Yönetmen Emil Musayev: Türk Dizilerinin Popülerliğini Değerlendirdi
Türk film ve dizilerine dünyada yoğun ilgi var.
Kategori : Magazin
11 Temmuz 2020 12:31
 
Yönetmen Emil Musayev: Türk Dizilerinin Popülerliğini Değerlendirdi
karaman

Türk film ve dizilerine dünyada yoğun ilgi var. Bu yoğun ilgi yapımcıları Türkiye’ye film çekmeye yönlendiriyor.

Azerbaycan’lı yönetmen Emil Musayev “Türkiye’de ki yapımlar ülke sınırlarını aşıyor. Azerbaycan’da da en çok Türk yapımı dizi ve filmler izleniyor. Orta Asya, Balkanlar, Ortadoğu başta olmak üzere Türk yapımlarına tüm dünyada ilgi büyük. Ben de Türkiye’de bir film çekeceğim. Filmimi bu sayede dünyada tanıtmayı planlıyorum” dedi.

Ünlü oyuncu, yapımcı, yönetmen Emil Musayev “Türkiye kardeş ülkemiz, burada iş yapmak kariyerime olumlu katkı sağlayacak. Çekimlerinin Azerbaycan ve Türkiye’de yapılacağı filmim, dinozorlar dönemini hatırlatacak. Çekimlere İstanbul’da başlayacağız. Azerbaycan ve Türkiye’de aynı anda sinema solanlarına yayınlanmasını planlıyoruz. Filmin çok ilgi göreceğini düşünüyorum. Türkiye’den ve Azerbaycan’dan oyuncuların oynayacağı bir film olacak” açıklamalarında bulundu.

Ünlü oyuncu aynı zamanda Azerbaycan’da en çok izlenenler arasında olan “Zarafat Plus” programının yapımcılığını ve sunuculuğu yapmaktadır. Program Azerbaycan’da komedi dalında çok popüler. Korona virüs nedeniyle şuanda sadece youtube kanalı için çekimler yapmaktadır. Türkiye’de gerçekleştirmeyi planladığı diğer projesi ise "Post 42" ekibinin "Soğuk Savaş" projesi. Bu proje ile ilgili “Tüm dünyayı etkileyen salgın nedeniyle Post 42 ekibiyle görüşmelerimizi erteledik. Ancak yeniden görüşmelere başlayarak "Soğuk Savaş" projesini gerçekleştireceğiz. Bu proje Türkiye ile ilk ortak projem olması sebebiyle benim için çok önemli” dedi.

Okunma : 466
guney sigorta
karaman


EKSPERTİZ
Gündem haberleri
SON DAKİKA: ŞEHİDİMİZ VAR
18 Eylül 2020 Okunma: 16016 Gündem
Karaman'da pancar üreticilerinin sorunları masaya yatırıldı
17 Eylül 2020 Okunma: 15177 Tarım
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 10779 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın