Karamandan.com

Karamandan.com

19 Temmuz 2019 Cuma
MÜZİK KANALLARI VE TÜRK MÜZİĞİNE ETKİSİ
Ülkemizde medya sektöründe ilk atılım devlet tarafından TRT Kurumu aracılığıyla yapıldı.
Kategori : Magazin
16 Ocak 2019 17:02
 
MÜZİK KANALLARI VE TÜRK MÜZİĞİNE ETKİSİ

Ülkemizde medya sektöründe ilk atılım devlet tarafından TRT Kurumu aracılığıyla yapıldı. 1 Mayıs 1964'te TRT resmen kuruldu. İlk televizyon yayını deneme yayını olarak gerçekleşen ve 31 Ocak 1968'de, Ankara Mithatpaşa Stüdyosu'nda yapılan yayındı. Bu yayın sonrasında TRT yayın hayatına başlamış oldu.

TRT dışında ise ülkemizde ilk özel televizyon 3 Ağustos 1989'da Magic Box Incorporated AG adlı şirket tarafından Magic Box Star 1 adı ile kuruldu. Bu kanal 1990 yılında yayın hayatına başladı ve günümüzde yayın yapan birçok kanalın yolunu açmış oldu. Yeni mobil mp3 indir zamanı gelmiş oldu insanlar cep telefonlarına bu şarkıları indirerek sürekli dinlemek istediler.

Günümüzde müzik yayını yapan birçok televizyon kanalı bulunmakta. Ulusal ve yerel kanalların başında şunlar geliyor; TRT Müzik, Dream TV, Dream Türk, Viva TV, Genç TV, Kral TV, Kral Pop TV, Kral World TV, MTV Türkiye, Number One TV, Number One Türk TV, Power TV, Power Türk TV.

İlk yayın ise şimdilerde yayın hayatına son verecek olan müzik kanalı Kral Tv’den gerçekleşti. Her yıl düzenlediği ödüllerle sansasyon yaratan ve birçok sanatçının dinleyicilerle buluşmasını sağlayan kanal artık mazide kalıyor.

Doğuş Grubu’nun yaşadığı ekonomik sorunlar sebebiyle kapatma kararı alması kanalın takipçilerini üzdü. müzik indir alanında yaşanan gelişmeler, reklam gelirlerinin düşmesi, dinleyicilerin sosyal platformlarda aradıkları müziklere ve daha geniş seçeneklere ulaşması sebebiyle beklenen bir sonuç olsa da geçmişimizde bıraktığı iz ve anımsattığı hatıralar hepimizde üzüntü yaratıyor.

Müzik yayınları sayesinde ezberlenen şarkı sözleri, hafızalara kazınan klipler, müptelası olunan sanatçılar, programını izlemek için saati iple çektiğimiz vj’ler Ezhel mp3 indir ve daha neler neler...
Zamanla yitirdiğimiz bu alışkanlıklarımızın yerini mp3 indirmek ve sosyal ağlardan müzik dinlemek aldı.

Birçok sanatçıyla yolumuzu kesiştiren Kral Tv özelinde; müziğe ve sanata değer veren tüm medya unsurların benzer durumlarla karşılaşmamasını diliyoruz.

Umarız müzik kanalları sorunsuzca yayın hayatına devam eder.

Okunma : 660
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da Trafik Kazası; 1 Yaralı!
15 Temmuz 2019 Okunma: 19803 Asayiş
5 kişi tutuklandı
17 Temmuz 2019 Okunma: 8148 Asayiş
Genç Yarışçımız Koray Kehya 1.Oldu 
15 Temmuz 2019 Okunma: 7721 Spor
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın