Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ekim 2019 Çarşamba
Karaman'da 'Süslü Kadınlar' bisiklet turu yaptı
Karaman'da "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" etkinliği düzenlendi.
Kategori : Magazin
23 Eylül 2019 13:12
 
Karaman'da 'Süslü Kadınlar' bisiklet turu yaptı

Karaman'da "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" etkinliği düzenlendi.

Onlarca şehirle eş zamanlı olarak, 22 Eylül Pazar günü "Dünya Otomobilsiz Kentler Günü"ne dikkat çekmek amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu", Karaman'da da gerçekleştirildi.

Daha çok kadının bisiklete binmesine teşvik etmek ve belediyeden güvenli bisiklet ulaşım altyapısını talep etmek amacıyla Karaman’da ilk kez düzenlenen bisiklet turu renkli görüntülerle yapıldı.

'Süslü kadınların' bisikletlerini de süsleyerek çıktıkları şehir turunda motosikletli polis devriyeleri güvenlikleri için kadınlara eşlik etti.

Bir sonraki etkinlikte 'Muammer Baran' anılacak

Süslü Kadınlar bisiklet turu Karaman proje koordinatörü Nurten Kılıç etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, "Ses düzeneği ve anonslar için Belediyemize, İl Emniyet Müdürlüğüne, can ve yol güvenliği için eşlik eden görevli polis teşkilatına, bisiklet turuna katılan tüm arkadaşlara teşekkür ederiz.

Bir sonra ki tur etkinliği manevi değerimiz olan Muammer Baran’ın anısını yaşatmak için 29 Nisan'da yani onun ölüm yıldönümünde düzenleyeceğiz. Gönüllerimizin sultanı Muammer Baran gibi kırmızı kıyafet ve kostümler giyineceğiz. Bisikletimizi onun gibi süsleyeceğiz. Bu etkinliği gelenekselleştireceğiz ve her yıl yapacağız." ifadelerini kullandı.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'nun Karaman'da organizatörlüğünü Nurten Kılıç, Hülya Turlay, Naciye Karapınar ve Fadim Büyükkaragöz üstlendi.

 

Okunma : 4795
Foto galeri
seç
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Yağmurlu günler bekleniyor! Karaman hava durumu
22 Ekim 2019 Okunma: 10962 Karaman Hava Durumu
Komşuları tarafından ölü olarak bulundu
20 Ekim 2019 Okunma: 9678 Asayiş
SON DAKİKA: BABA OĞULU AYAKLARINDAN VURDULAR
20 Ekim 2019 Okunma: 9608 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın