Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 30 Mayıs 2018  -  Saat : 15:36:19   Görüntülenme: 18962

KARDOF, Mennan Kalesi Ve Ilısu Şelalesi etkinliğini gerçekleştirdi.

Kardof sözcüsü Bayram Ali ERHOTAMIŞ yaptığı açıklamada; ''Sabah erken saatlerde başladığımız yolculuğumuza Narlısu da verdiğimiz ilk kahvaltı molası ile Gezende Baraj Gölü'nün güzel renklerini  kattık.

Görmeli'den Erol Şavklı abimizi alarak Mennan Kalesine geçtik 3 km lik bir tırmanışla Karamanoğulları'nın son sığınağına ulaştık. O tarihi mekanın tüm yüksek atmosferini ve güzelliğini dinlenerek çıkardık. Yol dönüşü yine muhteşem orman yolunu kullanarak araclarımıza ulaştık. Öğle yemeğinde tüm gurup keyifle yanımızda ne getirmişsek hep beraber paylaştık. 

İkinci ziyaret yerimiz henüz tescillenmemis Türkiye'nin en uzun Şelalesi Ilısu şelalesiydi. Stabilize ve epeyce bozuk bir yoldan ulaştığımız şelalede güzel dakikaları hızlıca tükettik. Avurga muhtarı Mustafa Gümüşle yaza görüşmek sözü ile vedalaşıp ayrıldık.  Geri dönüşümüzde yeniden Narlısu da çay molası ardından 20.00 gibi dolu dolu bir etkinliği daha geride bıraktık.  

Erol Şavklı hocamıza Avurga muhtarı Mustafa Gümüş'e bu etkinlikte lojistik desteğimiz üyemiz Ali Okuyan'a ve organizasyon da emeği geçenlere katılımcı arkadaşlarımıza özellikle genç Kardofcu Tugçe ve Kerem'e Çumra'dan faaliyetimize katılan üyelerimiz Gülay ve Özkan çiftine teşekkür ederiz. 

Güzel Ermenek ve Turkiye'nin en yüksekten dökülen Ilısu Şelalesi tüm doğa severlerin mutlak ziyaret etmesi gereken yerlerdendir''dedi.

Mennan Kalesi Ve Ilısu Şelalesi
KARDOF, Mennan Kalesi Ve Ilısu Şelalesi etkinliğini gerçekleştirdi.