Türkiye’deki Suriyelilere Tarihi Çağrı | Karamandan.com - Karaman Haber

Türkiye’deki Suriyelilere Tarihi Çağrı | Karamandan.com - Karaman Haber

31 Mayıs 2020 Pazar
Türkiye’deki Suriyelilere Tarihi Çağrı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin dört koldan canla başla teröristleri 911 km uzunluktaki Suriye sınırından temizlemek için giriştiği “Barış Pınarı Harekâtı” na katılmaları için üç dilden Türkiye’de bulunan Suriyeli muhacir kardeşlerimize çağrıda bulunuyorum!

Türkçe “Barış Pınarı Harekâtı”  Çağrısı

Değerli Suriyeli muhacir kardeşlerim!

Hedef terördür, etnik köken değildir. Zaten İslam’da Allah katında tek değer ölçüsünün ırk değil Allah korkusu olduğunu biliyoruz. Suriye’deki Müslümanlar arasında Arap, Kürt, Türkmen ve Türk ayırımı yaparak hareket etmek Müslümanlıkla asla bağdaşmaz.  Bu durumda diyoruz ki: Arap, Türk ve Kürtler kardeştir, ayrım yapan kalleştir. 

Haydi, Suriyeli Gençler, Suriye’yi, vatanınızı kurtarmaya! 
Haydi, size yardım edenlere yardıma!
Ey Türkiye’de bulunan ve eli silah tutan Suriyeli gençler!
Şimdi “Barış Pınarı Harekâtı” na gidip Türk ordusuna yardım etme zamanıdır.
Bu kapı kırılmadan lütfen “Barış Pınarı Harekâtı” na katılınız ve sizin için, sizin topraklarınızı, evlerinizin olduğu vatanınızı teröristlerden temizlemek için mücadele edenlere yardımcı olunuz!

Ana ve baba yurtlarınız Aynellarab, Resulayn, Tel-Ebyad, Afrin, Halep, İdlip, el-Bap, Münbiç ve daha nice cennet köşeleri sizi gözlüyor ve bekliyor. Şimdi sizlerden garip kalan ve necis Fransız, Rus ve Amerikan çizmeleri altında inleyen vatan köşeleriyle ve hatıralarınızla yeniden buluşma zamanıdır.

Artık şimdi “Medine’den Mekke’ye fetih için dönüş” ve oradaki evlerinizle, akrabalarınızla ve hatıralarınızla kucaklaşma vaktidir. Şimdi, size yardım için oralarda düşmanlarınızla mücadele eden dostlarınıza yardım ve arka çıkma zamanıdır. 

Yüce rabbimizin Haşr suresi 9. ayette buyurduğu gibi:

“Daha önceden Medine'yi yurt edinmiş ve gönüllerine imanı yerleştirmiş olan kimseler, kendilerine göç edip gelenleri severler ve onlara verilenlerden dolayı içlerinde bir rahatsızlık hissetmezler. Kendileri zaruret içinde bulunsalar bile onları kendilerine tercih ederler. Kim nefsinin cimriliğinden korunursa, işte onlar kurtuluşa erenlerdir.” 

Kendimizin de fazlasıyla muhtaç olmamıza rağmen sizleri kendimize tercih ederek milyonlarca Suriyeli kardeşimize gerekeni hatta fazlasını yapmaya devam ediyoruz. 

Ama şu anda sizin ülkenizde ve sizin için bu necip Türk milletinin giriştiği Suriye’yi terörden arındırma mücadelesinde ona yardımcı olmak zorundasınız. 
 
Haydi, Suriyeli gençler “Barış Pınarı Harekâtı” ve cihattaki kardeşlerinize yardıma!

Haydi, Suriyeli eli silah tutan Müslümanlar!
Susturulan ezanları tekrar coşturmaya, ekmeğinizi kazanmak için topraklarınızda koşturmaya ve sizi asıl vatanınızdan sürenleri ait oldukları yere sürmeye. 

İnvitation to Syrians in Türkiye 

My dear Syrian brothers!

The target is terrorism, not ethnicity. We already know that the only measure of value in the sight of Allah in Islam is not the race but the fear of Allah. It is never compatible with Islam to act among Syrian Muslims by distinguishing between Arab, Kurdish, Turkmen and Turkish. In this case, we say: Arabs, Turks and Kurds are brothers, the discriminatory is a treacherous.

My dear Syrian brothers in Türkiye We are in your country for Peace Spring Operation because terrorists attacked to Syria 
Please go back to Syria and help those who are fighting for you
Oh, the Syrian Youth who are in Turkey now and who can use guns!

Now, it's the time to go to Syria and help the Turkish Army!
Please go back to youre land and help those who are fighting for you before that door is broken!

 الدعوة العامة للمهاجرين السوريين فى تركيا   

نحن نعلم لا فرق بين الاعراب والاتراك والاكراد لان الله تعالى قال ’ يَٓا اَيُّهَا النَّاسُ اِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَاُنْثٰى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَٓائِلَ لِتَعَارَفُواۜ اِنَّ اَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللّٰهِ اَتْقٰيكُمْۜ اِنَّ اللّٰهَ عَل۪يمٌ خَب۪يرٌ، سورة الحجرات 13

! فى تركيه ايها الاخوة السورييون الشباب المقيمون 
الساعة ساعة المعاونة للجيش التركى امام وطنكم
 قبل تحطم ابوابكم, من فضلكم  ارجعوا الى انتصار عملية منبع السلام
واغيثوا للذين يحاربون الارهابيين لكم فى بلدكم 

كما قال الله تبارك وتعالى فى سورة الحشر

 وَالَّذ۪ينَ تَبَوَّؤُ الدَّارَ وَالْا۪يمَانَ مِنْ قَبْلِهِمْ يُحِبُّونَ مَنْ هَاجَرَ اِلَيْهِمْ وَلَا يَجِدُونَ ف۪ي صُدُورِهِمْ حَاجَةً مِمَّٓا اُو۫تُوا وَيُؤْثِرُونَ عَلٰٓى اَنْفُسِهِمْ وَلَوْ كَانَ بِهِمْ خَصَاصَةٌۜ وَمَنْ يُوقَ شُحَّ نَفْسِه۪ فَاُو۬لٰٓئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَۚ    

نحن ندوم على الايثار وَلَوْ كَانَ بناْ خَصَاصَةٌۜ ولكن الان ساعة العسرة وساعة النصرة
قبل تحطم ابوابكم, من فضلكم ارجعوا الى انتصار وطنكم ومصاعدة الجيش الشعبى السورى والقواة المسلحة التركية الصديقة التى دخلت فى سورية من اجل عملية منبع السلام 

حى على اعانة عملية منبع السلام
 ايها الاخوة السورييون الشباب 
ادليب, حلب الشهباء, والشام الشريف وغيرهم ينتظربكم راس العين,عين العرب, المنبج,  ينتظركم وطنكم لتسميع صوت الاذان المسكوت الى الناس و تطهير ترابكم من نجاسة الروس والفرنسيين والاميريكيين والارهابيين  
الساعة ساعة العودة من المدينة الى مكة للفتح من تركيه الى بلدكم الامى  
الوقت وقت المظاهرة للذين آمنوا 
 

Düzenleme : 17 Ekim 2019 11:02 Okunma : 2955
Foto galeri