Takdir Görmek | Karamandan.com - Karaman Haber

Takdir Görmek | Karamandan.com - Karaman Haber

08 Nisan 2020 Çarşamba
Takdir Görmek

Hayata penceresinin hep artı tarafından bakıyordu. Vermeyi gönüllerde taht kurmayı çok seviyordu. Uçamayan kuşa kanat olmak, yuvasız kuşlara yuva yapmak, çaresizlere çare olmak, kışın bir fakirin odunun almak, bir hastanın refakatçisi olmak, gönüllü toplum yararına çalışmak, hayatını dünyasını bu çerçevede şekillendirmek.

Böyle mutlu oluyordu, teselli buluyordu. Karşılığında biraz sevgi tebessüm bekliyordu. Sevgi tebessüm verilince eksilmiyordu. Biraz takdir biraz teşekkür.

Takdir edilmek duygusudur insanları kamçılayan gaza getiren, sen yaparsın, sen edersin, sen başarırsın. Bu söz, nice yapılmazları yaptırmış nice yorgun gönülleri ayağa kaldırmıştır.

Aferinler nice tembel çocuğu birincilik kürsüsüne çıkarmıştır onu motive etmiştir. Derslerini sevdirmiştir. 

Akışlar bir sanatçının yaşam kaynağıdır. Hayat damarıdır nefes alışıdır. Alkış biterse sanatçılar da biter. 

Birilerine aferin dersek alkış tutarsak yaptıklarını takdir edersek neyimiz eksilir? Bir dostun bir dostuna vereceği en güzel şey elidir. Bir el uzat elinle dilinle kalbinle öv takdir et onun yaşama bağlayan hayat kalitesini artıran kendi periyodunda gitmesini devam etmesini sağla devam etsin motive olsun güçlükleri başarsın umutları yıkılmasın.

Neden? Neden? Ben yapıyorum ediyorum da kimse görmüyor takdir etmiyor demesin.  Onun yaptıkları güzelliklere başarılara bir el de siz uzatarak ortak olun. Takdir edin teşekkür edin.

"İnsanlara teşekkür etmeyen, Aziz ve Celil olan Allah‘a da şükretmez." [Ahmed bin Hanbel]

Nurten Kılıç

 

Okunma : 818