Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ocak 2021 Cumartesi
Suç ve Ceza
Dünyada Tecavüz Olaylarının En Yaygın Olduğu Ülkeler Hangileri?.
Kategori : Köşe Yazıları
02 Ağustos 2020 01:22
 
Suç ve Ceza

Dünyada Tecavüz Olaylarının En Yaygın Olduğu Ülkeler Hangileri?...

Katil, tecavüz ve kadın cinayeti konusunda Türkiye ve Müslüman ülkeler en geridedir.

Müslümanlar bilir ve inanır ki: Bütün Yapılanlar Kayıt Altındadır.

Şeref ve Haysiyetin Asıl Sahipleri Kim?

 

Bu günlerde İstanbul Sözleşmesi tartışılıyor.

Bir taraf aile bitti, derken diğer taraf aman dokunmayın, diyor.

Nikâh sırasında tekrarlanan “hastalıkta sağlıkta gençlikte kocalıkta…” diye başlayıp süren nikâh sahneleri yerini en ufak bir şikâyette bile kadın lehine pozitif ayrımcılık yapılarak, erkeğin, yaşına başına bakılmadan sokağa atılmasıyla sonuçlanıyor.

Avrupa’ya uyarak aldığımız bu sözleşme de ters tepti. Kalsın diyenler ilerici, gitsin diyenler yobaz sayılmaya başlandı.

Bazıları at gözlüğüyle Türkiye’yi ve Müslüman ülkelerin bu suçlarda başı çektiğini bile mesnetsizce savunmaya başladılar. İşte sözüm bunlaradır: Hiç çabalamayın, gerçek gerici ve yobazlar sizlersiniz!

Bir de her eğrilikte ve yıkımda İslam ve Müslümanlara laf sokuşturmayı adet edinenlere gün doğdu.

İslam hukukuna bakmayanlar, eğri gözle bakanlar, İslam’ı sadece cenaze işlerinde geçerli sayanlar İslam’ın ceza hukukuna bakmadıklarından tecavüz, kadına şiddet alanlarında ne yapacaklarını neye başvuracakları konusunda apışıp kaldılar.

Beyler, bayanlar! Son ve tek Hak din olan İslam’da ve vahi kaynaklı bütün dinlerde tecavüzün, adam öldürmenin ve evlilerin nikâhsız cinsel ilişkisinin cezası ölümdür, niye acıyorsunuz o halde bu canilere ve tecavüzcülere? Niye İslam’daki kısas ve recim cezasını akıl etmiyorsunuz?

Adam öldürmenin cezasının kısasla ölüm olduğunu ve kısasta hayat olduğunu buyuran ayete neden bakmıyorsunuz? (Bakara 179)

Madem meal okuyorsunuz, Kur’an’daki Lut aleyhisselamı arattırarak bütün ayetleri bir gözden geçirin, o zaman göreceksiniz Cinsel sapıkların üzerine nasıl taş yağdığını.

Bir de Bir kısım akl-ı evveller arasında yaygın olarak Türkiye ve İslam ülkelerinde bu suçların önde olduğuna atıfta bulunmak modası var.

Kusura bakmayın arkadaş, durum hiç de öyle değildir. Katil, cinsel sapıklık, tecavüz ve kadın cinayeti konusunda Türkiye ve Müslüman ülkeler en geridelerdir.

Polis Akademisi yayınlarından Doç. Dr. Coşkun TAŞTAN tarafından hazırlanan “Dünyada ve Türkiye’de Kadın Cinayetleri 2016-2017-2018 Verileri ve Analizler” adlı çalışmada Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre TÜRKİYE Almanya, Hollanda, Norveç, İsveç, İspanya ile aynı guruptadır ve milyonda beş rakamıyla dünyada en düşük seviyelerdedir. 

Aynı analizde Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre Letonya, Panama, Moldova, Güney Afrika, Rusya, Meksika, Colombia, Brezilya ve Guatemala ise milyonda 30 – 40 kadın cinayetiyle başı çekerler. Bunların içinde bir tane İslam ülkesi yoktur.

Küçümsemiyorum, beş de büyük rakam sayılarak analarımız, karılarımız ve bacılarımız gerektiği gibi korunmalıdır, ancak bu gibi evrensel hastalıkları anlatırken araya İslam ve Müslüman vurgusu sokmak kötü niyettir.

Gelin bir de dünyada tecavüzcü ülkelere bakalım:

Dünyada Tecavüz Olaylarının En Yaygın Olduğu Ülkeler

10 – ETİYOPYA

Etiyopy kadına yapılan şiddet oranlarının en yüksek olduğu ülkelerdendir. Birleşmiş Milletler raporuna göre Etiyopya’daki kadınların yaklaşık %60’i cinsel suçlara maruz kalmaktadır.

Etiyopya’da atla kız kaçırıp,zorla evlenme olayı çok yaygındır. 11 yasındaki kızların bile zorla evlenilmek için kaçırıldığına rastlanılmaktadır. Etiyopya’daki hükümet sivillere karşı tecavüz suçlamalarının merkezindedir.

9 – SRİ LANKA

Sri Lanka devleti ülkede görülen tecavüz olayları için baş sorumlu tutulmaktadır. Tamil gerillaları ile yaklaşık 4 yıl önce biten savaştan sonra Sri Lanka devlet güvenlik güçlerinin ele geçirdikleri potansiyel kadın suçlulara yaygın bir biçimde tecavüz ettikleri saptanmıştır. Birleşmiş Milletler raporuna göre Sri Lankalı erkeklerin yaklaşık %14,7’sı hayatlarının belirli dönemlerinde tecavüze yeltendikleri, tecavüzü düşündükleri saptanmıştır.

8 – KANADA

Kanada’da tecavüz oranları yüksek seyretmektedir. Ülkede toplam 2,516,918 bildirilmiş tecavüz olayı yaşanmıştır. Bu sayı dünyadaki tecavüz oranlarının %6’sina tekabül etmektedir.Kanada’da her 3 kadından 1’sı çeşitli cinsel tacize maruz kalmaktadır.

7 – FRANSA

Fransa’da tecavüz 1980 yılına kadar suç sayılmamaktaydı. Ülkede yapılan çalışmalara göre yaklaşık olarak yılda 75 bin kadın tecavüze uğramaktadır.

6 – ALMANYA

Almanya tarihinde 240 bin kadının tecavüze uğrarken hayatını kaybettiği kaydedilmiştir. Bu ülkede de tecavüz oranı çok yüksektir.

5 – İNGİLTERE

Dünyada turistler için cazibe merkezi olan Ingiltere’de tecavüz oranı yılda yaklaşık 85 bin kadına tekabül etmektedir. Ayrıca yılda yaklaşık 400 bin kadın cinsel tacize uğramaktadır.

4 – HİNDİSTAN

Son yıllarda toplu ve vahşi tecavüzlerle gündeme gelen Hindistan’da tecavüz oranları oldukça yüksektir ve yıllara göre ivme kazanmaktadır. Uzmanlar yılda yaklaşık 25 bin tecavüzün yasal olarak bildirildiğini ancak devlete bildirilmeyen tecavüz oranının çok yüksek olduğunu vurgulamakta. Uzmanların araştırmalarına göre Hindistan’da her 22 dakikada bir tecavüz olayı gerçekleşmektedir.

3 – İSVEÇ

Dünyada refahıyla ve yüksek yaşam standartlarıyla öne çıkan İsveç, en çok tecavüz olaylarının görüldüğü ülkeler arasındadır. Araştırmalara göre her 4 kadından birisi tecavüze maruz kalmaktadır. Avrupa’da en çok tecavüz olayı yaşanan ülkelerin başında İsveç gelmektedir.

2 – GÜNEY AFRİKA

Yılda ortalama 70 bin tecavüz ve cinsel saldırı olayı yaşanmaktadır. Güney Afrika’da en çok görülen tecavüz olayı çocuklara ve bebeklere yapılan tecavüzdür. Tecavüz olaylarında verilen tutukluluk hali yaklaşık 2 yıldır.

1 – AMERİKA

Dünyada en çok tecavüzün gerçekleştiği ülke Amerika’dır. Amerika’da her 6 kadından birisi, her 33 erkekten de birisi tecavüz olayına maruz kalmıştır. Uzmanlar Amerika’da yaşanılan tecavüz olaylarının sadece %16’sının rapor edildiğini tahmin etmektedir.

(Kaynak: https://www.facebook.com/haber/photos/d%C3%BCnyada-tecav%C3%BCz-olaylarinin-en-yaygin-oldu%C4%9Fu-%C3%BClkeler10-etiyopyaetiyopy-kad%C4%B1na-ya/1302593699784713/)

İşte dünyanın ilk on tecavüz şampiyonu Modern, çağdaş ülkeleri!

Türkiye nerede? Yok tabi biz daha onlar kadar çağdaş olamadık!!!

İslam’a ve Müslümanlara saldırmak için tecavüzü, cinayetleri bahane etme!

Onlar bir insanlık suçudur ve Türkiye Başta olmak üzere Müslümanlar en az seviyededir.

Çünkü Müslümanlar bilirler ki eğer bir ceza dünyada uygulanmazsa o ahirette kat kat uygulanacaktır.

Müslümanlar bilir ve inanır ki: Bütün Yapılanlar Kayıt Altındadır:

Dünyada her insanın her yaptığının bir kopyası hesap gününde ibraz edilecektir. İnkâr ederse yapan uzuvlar konuşacaktır.

“İşte kitabımız, size karşı gerçeği söylüyor. Çünkü biz yapmakta olduklarınızı kaydediyorduk.” (Casiye 29)

 “O gün biz onların ağızlarını mühürleriz. Elleri bize konuşur, ayakları da kazandıklarına şahitlik eder.” (Yasin 65)

Ayrıca İslam’ı ve Müslümanları cinayet ve tecavüz olaylarını bahane ederek at gözlüğünle itibarsızlaştırmayı da bırak!

Şeref ve Haysiyetin Asıl Sahipleri Kim?

“Onlar, “Andolsun, eğer Medine’ye dönersek, şerefli olan, zayıf olanı oradan mutlaka çıkaracaktır” diyorlardı. Hâlbuki asıl şeref, ancak Allah’ın, Peygamberinin ve müminlerindir. Fakat münafıklar (bunu) bilmezler.(Münafikun 8)

“Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli olanınız, O'ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, her şeyden haberdardır.”  (Huucat 13)

 Bu hususta çalışmalarım sürüyor, inşallah yeni yazılarım yoldadır.

Mükremin Kızılca

Okunma : 4326
guney sigorta
karaman


Yavuzlar iplik
sağlam pen
Gündem haberleri
Karamanlı İşçilere önce gözaltı, sonra 8 Bin lira ceza iddiası
13 Ocak 2021 Okunma: 21656 Ekonomi
Karaman’ı kim kandırdı?
12 Ocak 2021 Okunma: 7471 Gündem
Karaman'da korona aşılaması başladı
14 Ocak 2021 Okunma: 6093 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın