Sosyal Fayda Sosyal İyilik | Karamandan.com - Karaman Haber

Sosyal Fayda Sosyal İyilik | Karamandan.com - Karaman Haber

29 Mayıs 2020 Cuma
Sosyal Fayda Sosyal İyilik

Okul ders yılı sonunda 4-8-12. Sınıfları bitirenler okul formalarını da tıpkı kitaplar gibi okul idaresine bıraksınlar. Biliyorsunuz formalar pahalı. Bir sonraki yıl ihtiyacı olan çocuğa verilmek üzere toplatılsın. 

SOSYAL GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ

Projenin konusu: Kullanılmayan Okul Formalarının Toplanması  değerlendirilmesi sosyal bir faydaya dönüştürülmesi. Artık kullanmadığınız daralan küçülen formalarınız dolap beklemesin bir işe yarasın birilerini memnun etsin. Bayram gibi iyi duyguların herkesi sardığı yardımlaşma günlerinde. İyi amaçlara destek olmak için bağışı karşılıksız para vermekle yapılan bir işlem olmaktan çıkarabiliriz.

Projenin amacı: Okul formalarımız muhtarlar veya okul idaresi tarafından toplanıp geri dönüşüm yoluyla tekrar kullanıma kazandırılarak bu yolla düşük gelirli ailelere yardımcı olmak toplumdaki sosyal riski azaltmak. Size yaramayan formalarınız alınıp değerlendirecek.  Kullanılabilir durumda okul formalarınızı sizden alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Bir başkasının işine yarayacak.

Projenin uygulanışı: Neler yapılabilir? Çözüm önerisi olarak okullara veya muhtarlıklara geri dönüşüm kutuları koyulabilir.  Sosyal medya üzerinden duyuru yapılabilir. Okullara veya muhtarlıklara okul kıyafetleri teslim edilebilir.

Projenin hedefi: Kullanılmayan okul formalarının başka bir öğrenci tarafından kullanılmasını sağlayarak tüketimi azaltmaya yardımcı olmak. Öğrenci ve velilerin sahip oldukları kaynakları sosyal faydaya dönüştürebilecekleri herkes için kapsayıcı bir yöntem sağlamak. Sosyal farkındalığın artmasına yardımcı olmak.

Projede işbirliği yapılabilecek kurum ve kuruluşlar: Okullar- Muhtarlıklar- Okul Aile Birlikleri duyarlı veliler ve öğrenciler.

İyi kalpler dükkanı. Sosyal Girişim.

Nurten Kılıç

Okunma : 1683
Foto galeri