Profesyonel liglere adım adım ilerliyoruz! | Karamandan.com - Karaman Haber

Profesyonel liglere adım adım ilerliyoruz! | Karamandan.com - Karaman Haber

21 Eylül 2020 Pazartesi
Profesyonel liglere adım adım ilerliyoruz!

ALİ KAMER BAŞKAN, KARAMAN ŞAMPİYON !...

Uzun süredir özlediğimiz, hayal ettiğimiz profesyonel liglere adım adım ilerliyoruz!

Bildiğiniz üzere bu hafta Karaman Belediyespor'da olağan kongre heyecanı yaşandı. Başkan Mustafa Karakaş'ın rahatsızlığı nedeniyle başkanlığı devredeceği bilinirken yeni başkan merak konusu olmuştu.

Geçtiğimiz gün yapılan kongrede yeni yönetim belirlendi. Yeni yönetim 19 kişiden oluştu. İçinde esnaftan, memura, avukatından, müdürüne Karaman'ın bir çok tanınmış ve değerli kişileri yer aldı.

Yeni başkanda Karaman'ın tanınmış simalarından Sayın Ali Kamer oldu. Gördüğüm kadarıyla gurubumuzdaki rakip takımların taraftarları '' bizden korktular, yeni yönetime devredecekler vs.'' gibi laflar zırvalamaya başladılar. Hadi bu kişiler bizim, bizlerin rakipleri, doğru olmasa da illaki böyle atışmalar, sataşmalar olacaktır.

Lakin benim kafama takılan bir konu bazı sahte  hesapların Eski Başkan sayın Karakaş hakkında yazdığı yorumlar ve yeni yönetime karşı davranışları oldu.

Değerli okuyucular ve kıymetli Karaman halkı, bakın bu şehir bizim, hepimizin. Birlik olmalıyız ki, kuvvetli olmalıyız. Bizler kendi şehrimizde böyle birbirimize husumet güdüp düşman gibi davranırsak 3. lig bu senede ve birlik sağlanıncaya kadar ki her sene de hayal olur.

Artık yeni yönetimle beraber el ele vermeli, 3. lig umutlarımızı hayal olmaktan çıkarmalıyız. O bunu yapmış, bu bundan kaçmış bu ve benzeri sözlerden ve davranışlardan uzak durmalıyız ki profesyonel ligleri görebilelim.

Futbola siyaset karışmasın, şehrimizin içinde dostluklar kardeşlikler yaşansın. Futbol insanları din, dil, ırk ayırmadan kucaklayan birleştirici bir etkinliktir. Bu takım, Karaman'ımızın tanıtılmasında önemli rol oynayan bir değer. Bu anlamda sahip çıkılması gereken bir kurumdur.

9 Şubat Pazar günü Kemal Kaynaş Stadyumunda oynayacağımız Ortaca Belediyespor maçını güzel bir oyun ile yenmemiz şart oldu. Kırmızı - Beyazlı taraftarlar olarak 10 bin değil, 15 bin ile ipi göğüslemeliyiz. Sahada Karaman Belediyespor'un gücünü gösterip ligdeki kalan maçlarımızı kazanıp, yılların özlemini gidermeliyiz.

Haydi, Karaman Beldiyespor’un güzide taraftarları, soğuk, kar kış dinlemeden demeden; takımımızı 90 dakika destekleyip alkışlarımızla, bestelerimizle, tezahüratlarımızla yanında olalım. Bu maçlar bizlerin kader maçları o yüzden stadyumu dolduralım.

Karaman Belediyespor'un değerli futbolcuları, sizlere 250 bin Karamanlı güveniyor, inanıyor. Sizler bu sene 3. lige çıkabilecek kapasitede futbolcularsınız. Bu Pazar günü de galibiyetle geçeceğinizden hiç şüphemiz yok.

Karaman Belediyespor'un değerli yöneticileri bu şehir sizlere güveniyor, inanıyor ve her konuda destekliyor. Sizler yeter ki bu takım için çabalayın, yüzümüzü kara çıkarmayın. Bizler maddi, manevi her zaman yanınızda olmaya hazırız.

Yeni Başkanımız Ali Kamer Bey'e yeni görevinde başarılar diliyorum, Mustafa Karakaş Başkanımıza ‘da yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.

Haydi, 15 bin taraftar 3. Lig uzakta değil, yakındadır.

Okunma : 1240