Karamandan.com

Karamandan.com

08 Nisan 2020 Çarşamba
Otopark girişine park edilince cinnet getiren şoför, kendi aracını ve park eden aracı parçaladı!
“Otoparka girmek isteyen ancak dörtlüleri yakılı bir şekilde bırakılan araç yüzünde otoparka giremeyen siyah aracın şoförü cinnet geçirdi.
Kategori : Köşe Yazıları
21 Şubat 2020 10:52
 
Otopark girişine park edilince cinnet getiren şoför, kendi aracını ve park eden aracı parçaladı!

“Otoparka girmek isteyen ancak dörtlüleri yakılı bir şekilde bırakılan araç yüzünde otoparka giremeyen siyah aracın şoförü cinnet geçirdi. Beyaz araca çarparak iki aracı da parçalayan şoför sinirine hakim olamadı.”

Çok değil, bir hafta önce bu haberi okurken, ne insanlar var , keşke polis çağırsaydı, sahibine ulaşamasa da aracı çektirseydi diye söylenmiştim.

Ama dün yaşadığım olay, evet insan çileden çakabiliyormuş dedirtti. Karaman’da ikamet edenler olarak biliyoruz ki, çarşıda esnaf arabalar dükkanının  önüne park etmesin diye su şişesinden, sandalyeye en olmadı çöp kovasına kadar muhtelif araç gereçlerle yolları kapatıp zaten sıkıntılı olan trafiği daha da alt üst edebiliyor.

Dün akşam üzeri kısa bir iş için gittiğim yerde yol üstünde park yeri bulamadım, çevrede de 4-5 tur gezindikten sonra birçok yerde trafiği engellememek için park etmedim. Arkadaşımın arkada park alanı var oraya park edebilirsin demesi üzerine gönül rahatlığı ile aracımı bıraktım.

Çok değil, 20 dakika sonra çıkmak için gittiğimde tam da araç çıkışlarının orada bir araç, benim önümde de başka araçlar. Belli ki ben girer girmez park edilmiş. Önümdeki araçta, çocuk uyuyor anne baba bir an önce evlerine gitmek istiyorlar, benim de bir an önce bebeğimin yanında olmam gerek ama nafile...

Esnafın burası otopark çıkışı aracınızı kaldırım demesine rağmen umarsızca kafasını dönüp giden bir şöför ve mağdur ettiği dört araç arka arkaya.... 

Bir süre sonra 112 yi arayıp durum için yardım istiyorum. Belli ki benden önce birçok kez aranmış.

Görevli memur;

- Biliyoruz hanımefendi bilgimiz var, aradılar zaten. (Beni ilgilendiren kısım bilgilerinin olmaması değil, aracın şöförüne ulaşılması ya da çekilmesi.)

- Peki, ne yapabilirsiniz? Buradan çıkamıyoruz. 

- Adamın telefonu iptal, ekip yönlendirdik gelecek.

5, 10, 15, 45 dakika ekibin gelmesini bekledik beş araba peş peşe sabırla. Sürekli hatalı park hattını arayıp, bazen ulaşıp bazen hiç kimsenin açmamasıyla. 

Böyle olmayacaktı. Polisten medet umdukça süreç uzuyor, süreç uzadıkça herkesin sinirleri geriliyordu. Bu işe kendimiz çözüm bulmazsak ya saatlerce bekleyecek ya da biz de cinnet getirip araçları parçalayacaktık. 

Esnaf , komşu ve mağdurların eşliğinde araç az da olsa itelendi, çöp kutusu kaldırıldı, mağdur araçlar tek tek çıkarıldı. 

Sizden ricam aracınızı park ederken dönüp bir bakın, burada durabilir miyim? Başkalarını engelleyebilir miyim ? Kazaya sebep olabilir miyim?

Bana yardımcı olan esnafa ve eşrafa çok  teşekkür ederken; bizim huzurumuzu, düzenimizi sağlamak için  uğraşan trafik görevlilerine de büyük bir teşekkürü borç bilirim. Olmasalardı, ne yapardık?

Çiğdem Göktaş Tekin

 

Okunma : 6220
Foto galeri
seç
guney sigorta
EKSPERTİZ
maboto
atsepete
Gündem haberleri
Hemşehrimiz Selman Orman'ı Korona’dan Kaybettik
06 Nisan 2020 Okunma: 13122 Gündem
Yasak Başladı! Karaman'da  85 Bin Kişi...
04 Nisan 2020 Okunma: 12028 Gündem
TAŞKALE KADERİNE TERKEDİLDİ
05 Nisan 2020 Okunma: 11401 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın