Neden Ak Parti? | Karamandan.com - | Karaman Haber

Neden Ak Parti? | Karamandan.com - | Karaman Haber

21 Ekim 2019 Pazartesi
Neden Ak Parti?

Ülkemizde değişmenin, gelişmenin farkında olmamak mümkün müdür ? Bunları yok saymak hiçe atmak yabana atmak acaba hangi ülkenin çıkarlarına çalışmaktan ileri gelmektedir. 

Son günlerde 17 Aralık operasyonları olarak tarihe kara bir leke olarak kalacak şu günlerde Ülkemize yapılan hem siyasi tezgahları, hem de Ak parti için birlik kurmuş eskiden zıt, şimdi zıt kardeşliklerini, son ekonomimizde açtığı yaraları bu halk görmüyor mu? Tüm Dünya takdirle karşılanan bir Başbakanı sırf kendi çıkarları uğruna darbe yapmak isteyenleri, üstüne beddua edenleri millet çok iyi tanıdı, dersini de verecek !

Herkes şunu çok iyi anladı ki Türkiye ne zaman ilerledi dış güçler içteki ajan ve maşalarıyla müdahale yapma peşine düştü ! Neden mi düştüler işte kanıtlar; Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılı olan 2023’te ihracat rakamları 500 milyar dolara ulaşan, kişi başına düşen milli geliri 30 bin doları bulan, dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında bulunan küresel güç Türkiye için.. Milletimizin inandığı değerlerinin inkişafı ve hayalini kurduğumuz güçlü Türkiye’nin imarı için.. Türkiye’yi büyütmek, Türk halkını mutlu, müreffeh, özgür ve saygın bir yaşama kavuşturmak için.. 

Teknolojide, ulaşımda, bilişimde, eğitimde,sağlıkta yaşam standardını, gelişmiş ülkelerin halklarının mevcut yaşam standartlarının üzerine çıkaran lider Türkiye için.. İstikrarın ve iktisadi kalkınmanın sürdüğü, sanayi, tarım, sosyal ve kültürel alanlarda yapılan yatırımlarla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yarışında emin adımlarla yürüyen bir Türkiye için.. Çocuklarımızın rahat bir nefes aldığı temiz, ak, pak bir çevre bilincinin yerleştiği bir Türkiye için.. 

Koalisyonlar döneminde ekonomik ve siyasal krizlerle milletimizi yoksulluğa ve sefalete sürükleyenlere, milletimizin birikimlerini yüksek faiz ve enflasyon oranları ile bir çırpıda eritenlere, memurun ve işçinin maaşını IMF’den alınan borç ile finanse eden ve ekonominin vesayetini halktan küresel sermayeye devredenlere, bankaları bir gecede hortumlayıp iflas ettirmek suretiyle milletimizin servetini bir gecede yok edenlere, Sağ-Sol; Alevi-Sünni; Türk-Kürt; Laik-Şeriatçı söylemleri üzerinden hamasi bir siyaset üreterek toplumsal ayrışmanın fitilini ateşleyenlere, ORDU GÖREVE çığırtkanlığı ile postal seslerini halkın sesine tercih edenlere, milletin seçimle iş başına getirdiklerini silahların gölgesinde darağacına götürenlere, milletin devletiyle bölünmez bütünlüğüne kastederek anaları evlatsız, evlatları anasız bırakan teröre ve terörün destekçileri ve teşvikçilerine, terörle mücadele kisvesi altında terörün sırtından beslenen çetelere, mafyalara, darbecilere karşı ; demokratik, özgürlükçü ve güçlü bir Türkiye için..

Gündemi belirlenen değil; gündem belirleyen, güvenlik tüketen değil; güvenlik üreten onurlu bir Türkiye için.. 

Kafkaslardan; Orta Asya’ya, Balkanlar’dan, Ortadoğu’ya kadar uzanan bu coğrafyalardaki tüm mazlum halkların hamisi, kimsesizlerin kimsesi, ezilmişlerin güçlü sesi bir Türkiye için Nesebi, mezhebi, meşrebi, dili, dini, rengi her ne olursa olsun ayrım gözetilmeden her vatandaşın kendini bu ülkenin eşit birer yurttaşı olarak hissettiği eşit bir Türkiye için.. 

Her şey :Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet için.. 

Mehmet Ali OKUTAN

E-Posta : mehmetaliokudan@hotmail.com

Düzenleme : 29 Ocak 2015 13:02 Okunma : 2045