Karamandan.com

Karamandan.com

21 Eylül 2020 Pazartesi
Mutlu Yüzler, umut ve tebessüm dağıtmaya devam ediyor
Mutlu Yüzler Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kanser hastası dostlarımızı evlerinde ziyaret ederek ve önceden durumları tespit edilen ailelere gıda ve ihtiyaca göre diğer yardımları yaparak umut ve tebessüm dağıtmaya devam ediyor.
Kategori : Köşe Yazıları
13 Şubat 2020 10:11
 
Mutlu Yüzler, umut ve tebessüm dağıtmaya devam ediyor
karaman

Mutlu Yüzler Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kanser hastası dostlarımızı evlerinde ziyaret ederek ve önceden durumları tespit edilen ailelere gıda ve ihtiyaca göre diğer yardımları yaparak umut ve tebessüm dağıtmaya devam ediyor.

Mutlu Yüzler Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bugün de kanser hastası dostlarımızla birlikteydi, dernek gönüllülerimiz bugün de çocuk hastalara oyuncak, yetişkin hastalara hediye gıda kolileri dağıtarak gönüllere sevgiyle dokundu.

Bugün kendileriyle görüştüğümüz dernek başkanı Avukat Şafak Yamanel ve başkan yardımcısı Kezban Gültekin Sosyal Medya&Medya birimimize yaptıkları açıklamada; "hastalarımızın ihtiyaçlarını kendilerinden ve hasta yakınlarından öğrenerek yaptığımız  ziyaretler sonucunda gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşma imkanına sahip oluyoruz. Hastalarımızın ihtiyaçlarını öğrenip derneğimizin imkanlarını gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada aracılık yapıyoruz. Hastalarımıza hem moral veriyor hem de bizlerden istediklerini ilk ağızdan öğrenmiş oluyoruz." açıklamasında bulundular.

Hastalara ilerleyen dönemde psikolojik destek de verebileceklerini belirten Şafak Yamanel; "onlar da bizleri, yani kendileriyle ilgilenen birilerini yanlarında görünce çok mutlu oluyorlar." dedi.

Şubat ayı saha çalışmasında Mutlu Yüzler Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne kayıtlı ihtiyaç sahibi olan 32 kanser hastası bireye bugün gıda kolisi dağıtımı yaptıklarını söyleyen Şafak Yamanel ve Kezban Gültekin, bu tür çalışmalara periyodik olarak devam edeceklerini, derneklerine üye olan hiçbir kanser hastası bireyimizin sıkıntı yaşamaması konusunda imkanlar nispetinde sahip çıkacaklarını söylediler ve önümüzdeki günlerde kanser hastaları ve aileleri için tanışma kaynaşma amaçlı bir etkinlik düzenleyeceklerinin de müjdesini verdiler.

Mutlu Yüzler Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği,  bilindiği gibi Ocak ayının başında Avukat Şafak Yamanel ve arkadaşları tarafından kurularak faaliyetlerine başlamış, kısa bir sürede 'hiçbir kurum ve kuruluşun himayesi ve desteği olmaksızın', hayırsever kimselerin bağıslarıyla şehrimizde ihtiyaç duyulan bir boşluğu doldurarak yaptığı çalışmalarla farkını ortaya koymuştu.

Bizler de Mutlu Yüzler Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sosyal Medya&Medya birimi olarak dernek yönetimimize, tüm özverileri ve samimiyetleriyle derneğimizin çalışmalarına destek olan gizli kahramanlarımız  Emel Baştuğ hanıma, Dilek Akkuş hanıma, Hayrettin Kayaalp ve Mehmet Özdilek beylere, derneğimizin her etkinliğinde yanımızda olan diğer gönüllü üyelerimize teşekkür ediyor başarılar diliyoruz.

 

Okunma : 1868
Foto galeri
karaman


EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
SON DAKİKA: ŞEHİDİMİZ VAR
18 Eylül 2020 Okunma: 15864 Gündem
Karaman'da pancar üreticilerinin sorunları masaya yatırıldı
17 Eylül 2020 Okunma: 15116 Tarım
Otomobiller kafa kafaya çarpıştı
17 Eylül 2020 Okunma: 8543 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın