Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ekim 2019 Çarşamba
Küçük Ergenekoncular Nerede?
Kulakları çınlasın, Susurluk zamanında İbrahim ŞAHİN sorgulanmıştı.
Kategori : Köşe Yazıları
31 Aralık 2008 22:00
 
Küçük Ergenekoncular Nerede?

Kulakları çınlasın, Susurluk zamanında İbrahim ŞAHİN sorgulanmıştı. Kayıp bir takım silahlar vardı ve kendisine sorulduğunda “Devlet sırrı, daha fazla açıklama yapamam” demişti. Ne sır ama. Bu Devlet Sırları sadece birkaç kişi arasında dönüyor herhalde. O zaman ben de bir suç işlersem (ki Allah korusun) beni yakaladıklarında Devlet adına çalışıyorum, açıklama yapamam Devlet Sırrıdır diyeyim bari.

Benim bildiğim kadarıyla bu ülkede 20.000’e yakın faili meçhul cinayet var. Acaba bunların kaçı bu örgüt tarafından organize edilip yönetildi ve icra edildi.

Söylentiler çok kafa karıştırıyor. İlk zamanlar 600 yıllık bir örgüt olduğu zikredildi. Şimdilerde ise yetkili ağızların demesiyle 150 yıla yakın yapılanma içerisinde bir örgüt olduğundan bahsediliyor. Diyelim ki 150 veya 600 yıllık örgüt. Devletin hiçbir istihbarat veya diğer bir organı bu örgütten haberdar değil miydi? Yoksa haberleri vardı da, kendileri de mi işin içine giriyorlardı. Daha da komplo teorisi kuracak olursak; devlet ve hükümet kademelerindeki büyüklerimiz örgüte göz yumup kendi menfaatleri doğrultusunda mı kullandılar acaba örgütü? Orası biraz karmaşık ve lâf etmek pek de sakıncalı gibi. Benimkisi sadece teori. Komplo teorisi.

Dikkatimi çeken ikinci konu ise; Ergenekon yapılanması içerisinde sadece üst düzey komutanlar ve bürokratlar mı var. Yoksa, bir temizlik yapılacağında tetikçiler tuğgenerallerden mi seçiliyor. Ne karizma ama. Örgütün tetikçileri tümgeneraller ve tuğgeneraller. Öf öf, karizmaya bakın. Bugüne kadar hep üst düzeyler ön planda. Alt düzey tabir edebileceğimiz normal vatandaşlar içerisinde sadece, Ergenekon’un hortlamasını sağlayan Ümraniye’de evinde bomba bulunan şahıslar vardı. Onun haricinde normal bir vatandaşın örgüt içerisinde konuşlanmasından hiç bahsedilmedi. Hatta, örgütün yapılanma şemasında belki de hiç vatandaş yok. KÜÇÜK ERGENEKONCULAR NEREDE?

Akıl sır ermiyor değil mi?

Acaba, Karaman’da da şubesi var mıdır örgütün. Hatta, yeraltında gömülü cephanelikleri?

Sevgiyle kalın.

Fahrettin Özmen

Okunma : 3125
EKSPERTİZ
seç
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Yağmurlu günler bekleniyor! Karaman hava durumu
22 Ekim 2019 Okunma: 11189 Karaman Hava Durumu
Komşuları tarafından ölü olarak bulundu
20 Ekim 2019 Okunma: 9687 Asayiş
SON DAKİKA: BABA OĞULU AYAKLARINDAN VURDULAR
20 Ekim 2019 Okunma: 9617 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın