Kiralık Avrat! | Karamandan.com - Karaman Haber

Kiralık Avrat! | Karamandan.com - Karaman Haber

14 Ağustos 2020 Cuma
Kiralık Avrat!

“Belli bir ücret mukabilinde belli bir süre için kadınla şahitsiz nikâhlanmaktır, muta nikâhı.”

“Kiralık avrat”, Türkçesi

Beş dakika, bir saat, bir gün ya da bir ay süre, ya da daha uzun süre ücret karşılığı cinsi münasebette bulunmaktır, muta nikâhı.

Erkek kadına “beni şu kadar zaman için mutalandır” veya “şu kadar para karşılığında seninle mutalandım.” deyip kadın da rıza gösterirse muta oluyor, Şiilere ve Rafizilere göre.

Belli bir ücret karşılığı genelevdeki kadın da rıza gösterir.

İran’da “acem nikâhı” da denen bu iş fuhuştan başka bir şey değildir. Böyle bir sözleşme ne kadını helal kılar, ne boşama hükmüne kapı açar, ne de mirastan yararlanma hakkını verir. Çünkü şahit ve mehir'in olmadığı bir nikâh, sahih değildir.

Muta nikâhı, cahiliye döneminde mubah olduğu gibi İslam'ın ilk günlerinde de mübahtı. Sonra nesh edilip yürürlükten kaldırılmıştır. Bugün,”Rafiziler” ile “Şiiler” hariç bütün ulema haram olduğunu kabul ediyor.

Muta nikâhı; Kur'an, sünnet ve akıl ile haram kılınmıştır ve dört mezhepte de haramdır.

-Şîanın modern fuhuş işlemesine ortak olmaktır.!

-Ahlaksızlığın diz boyu olduğu toplumlarda ve ülkelerde kadın bedeni üzerinden inanç sömürüsü yapmaktır.!

-Muta nikâhı modern zinanın ta kendisidir.!

Suriye’de bir olay olmuştu, 16 yaşındaki bir kıza “cihat nikâhı” adı altın da defalarca tecavüz eden onlarca, güya direnişçi hayvan vardı. Malum video yayınlanınca İran’da bir İmam (!) savaş esnasında “cihat” ve “muta” olabileceğini ve bu durumun da normal olduğu demişti.

Kanım donmuştu.!

Bir insan “Mutant” olunca nikâhı da muta olur.

Muta nikâhıyla dünyaya gelmiş, şeyh, imam ünvanı almış sapkınların İslam dünyasına enjekte etmeye çalıştığı muta küfrün ta kendisidir.

Ya bizde;

Bir ara www.diyanet.gov.tr sitesinin de muta nikâhı ile ilgili “aşağıdakilerden hangisi muta nikâhıdır?” sorusu sorulmuş ve şu şıklar sıralanmış:

a) Süreli nikâh.

b) Eşlerin değiştirildiği nikâh.

c) Kızların değiştirildiği nikâh.

d) Nikâh-ı şığar.

Doğru şıkkı  “a” olan sorunun dikkat çeken diğer şıklarla birlikte sorulması ise çok manidar. Soru “kafa karıştırmak” ve “zihin hazırlığı oluşturmak” olarak yorumlanabilir, değil mi?

O zaman Diyanet için “hırsızlık haramdır” fetvası verebilir misiniz? ve bunu internet siteniz veya herhangi bir yayın organınızın manşetinden verebilir misiniz? Demiştim…

Soruyu yineliyorum… Verebilir misiniz?

Ülke de gündemin toz duman olduğu bir dönem de ilgi görmemiş, yüzeysel olarak işlenmiş, daha önemli konularımız var bu da haber mi? denmiş ve 3.sayfa haberi yapılmıştır. İslam dininin ve aile kavramının en önemli unsuru olan “NİKÂH” görmezden gelinmiştir.

Önemli bir konu, iyi okumalar efendim.

Yaşar Kiraz

Okunma : 5489