Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ekim 2019 Çarşamba
Kanadoğlu Diktacı Zannedersem!
Türkiye Cumhuriyeti’nin laik olduğu aşikar lâkin, özgürlük ve hukuk vardır dediğinde durup düşünmek gerekir.
Kategori : Köşe Yazıları
06 Ocak 2009 22:00
 
Kanadoğlu Diktacı Zannedersem!

Türkiye Cumhuriyeti’nin laik olduğu aşikar lâkin, özgürlük ve hukuk vardır dediğinde durup düşünmek gerekir. Hukukumuzun ne denli tarafsız olduğunu bilmeyen insan yoktur. Aksini iddia edenlere kargalar münasip bir şekilde gülerler. Özgürlük de memleketimin biraz uzağında olan kavramdır. Hangimiz özgürce fikirlerimizi beyan edip haykırabiliriz. Hangimiz rahatça istediklerimizi yapabiliriz. Gerçi, rahatlık batar bize kantarın topuzunu kaçırırız rahatlarsak.

Kanadoğlu Ergenekon kanadından mı değil mi bilemeyiz ama, bildiğimiz bazı şeyler var ki, bu memleketin üzerine kara bulut gibi çöken hukuk üst kurulları. Aldıkları kararlara inanın benim aklım sırrım ermiyor. Kanadoğlu’nun evinin aranmasının ardından Yargıtay üyeleri alelacele ve apar topar toplanıp bir açıklama yapıyorlar “Telefon dinlenmeleri Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun onayı olmadan yapılamaz” diye. Kadı kadıya şikayet edilir mi hiç canım. Allah Allah. Demek şimdi emniyet Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı’nı dinlemek isteyecek ve HSYK’den izin isteyecek. Yine Allah Allah. HSYK kime soracak, Yargıtay’a. Benim aklım ermedi bu işe. Aklı eren aşağıya yorumlarını esirgemesin.

Bir de Deniz BAYKAL’ımız var bizim. “Ergenekon olayı bir intikam olabilir mi?” diye kendisine soranlara “Bilemem, ben bir intikam kokusu alıyorum. Neyin intikamı olduğunu herkes kendi gözleriyle değerlendirebilir” demiş. Valla BAYKAL’a ne diyeyim. Kendisi sağolsun yğksek yargı organlarımızın da üzerinde, Ak Parti antipatisi olan bir adam olduğu için son zamanlar iyice şüphelenmeye başladım. Şüphem ne mi? Ergenekon’un bir numarası BAYKAL mı diye kafam kurcalanıp duruyor. Günahını almak gibi olmasın sakın haa. Benimkisi sadece evham.
Ak Parti Konya Milletvekili Muharrem CANDAN Meclis Genel Kurulu’nda CHP Milletvekili Çetin SOYSAL için “bir köpeği susturamadınız” demiş. Laf büyük olunca CANDAN Bey Salı günü özür dileyecekmiş SOYSAL’dan. Gazası mubarek olsun.

Eceli gelen köpek cami duvarına iş..rmiş (ÖNEMLİ NOT: bu satır, yukarıda yer alan yazıyla ilgili olarak buraya eklenmemiştir. Ne bileyim içimden geldi bunu eklemek).

Ergenekon’da dalgalar bitmek bilmiyor. Bakarsınız bir pazar sabahı tsunami ile uyanırız.

Sevgiyle kalın."

Okunma : 2850
maboto
seç
guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Yağmurlu günler bekleniyor! Karaman hava durumu
22 Ekim 2019 Okunma: 11373 Karaman Hava Durumu
Komşuları tarafından ölü olarak bulundu
20 Ekim 2019 Okunma: 9696 Asayiş
SON DAKİKA: BABA OĞULU AYAKLARINDAN VURDULAR
20 Ekim 2019 Okunma: 9624 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın