Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ekim 2019 Çarşamba
İnternete İnanın
Benim bu yazıyı hazırlamamdaki sebep ise internetin ne kadar büyük bir mecra olduğunu işyeri sahiplerine duyurmak.
Kategori : Köşe Yazıları
02 Ocak 2009 09:54
 
İnternete İnanın

Benim bu yazıyı hazırlamamdaki sebep ise internetin ne kadar büyük bir mecra olduğunu işyeri sahiplerine duyurmak.

Eski yöntemlerle alışveriş halen geçerli olsa da çevrimiçi (online) alışverişin yükselişi önlenemez durumda. Klasik sistemle karşılaştırıldığında; müşterinizi ikna edersiniz, malınızı satarsınız, akşam olunca işyerinizi kapatırsınız, hasta olursanız işyerinizi açamazsınız... İnternetteki bir mağaza ise 24 saat açıktır. Müşterinizi oradaki yazılar ikna eder, müşteriniz kredi kartından ödeme yapar, sizin yapacağınız periyodik olarak siparişlere bakıp kargoya vermektir.

Çevrimiçi alışveriş sistemi size çok yabancı geliyorsa, internette sizin bulunmanızı sağlayan bir web sitenizin olması şart. Şehir dışı, yurt dışı diyaloğunuz olan bir firma iseniz insanların sizi tanıyabilmesi için firma adınız internete yazıldığında karşılayacak bir sayfa olmalı. Zaten durum da bu noktaya gelmiştir. Şehir dışı ile bir bağlantı kurduğunuzda ilk yapılan iş internete adınızı yazıp hakkınızda bilgi edinmeye çalışmaktır.

Mesleğim gereği birçok firmayı internetle tanıştırdım ve güzel tarafı internet sitelerini yayına açar açmaz firmalarla iletişime geçenler oldu. Kimi mal istiyordu, kimi bayilik. Başka bir tarafı ise işyeriniz bir bölgeye hitap eder, internet ise tüm Dünya'ya.

İnternet sitenizin olması bir yana, yayın yapan siteleri düşünün. google.com 64 Milyar Dolar değerinde. youtube.com 1 Milyar Dolar değerinde. Bu siteleri bu kadar pahalı yapan nedir? Bu kadar parayı harcamak için bizim göremeyip site sahiplerinin görebildiği nedir?

İşte bu internetin gücüdür.

Arif Karaduman
arif@antajans.net

Okunma : 3206
maboto
seç
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
MasterChef Programında Etli Ekmek Rezilliği
12 Ekim 2019 Okunma: 107513 Yaşam
Kim Milyoner Olmak İster? 836.yeni bölüm izle!
13 Ekim 2019 Okunma: 13347 Magazin
Bakanlık hileli ürünleri ifşa etti Karaman'dan 6 firma var
14 Ekim 2019 Okunma: 11777 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın