Genç İken Ölme; Mürüvvetini Görelim. | Karamandan.com - | Karaman Haber

Genç İken Ölme; Mürüvvetini Görelim. | Karamandan.com - | Karaman Haber

22 Mayıs 2019 Çarşamba
Genç İken Ölme; Mürüvvetini Görelim.

Sevgili gençler, Bildiğiniz gibi uyuşturucu dünyanın başının belası haline gelmiştir. Devletler bir taraftan uyuşturucuyla mücadele ederken, bir taraftansa uyuşturucu baronları pazarlarını genişletmek için daha küçük yaşlardaki gençlere kadar ulaşmışlardır. İnsanoğlu meraklı bir yapıya sahiptir. İnsanın içgüdüleri her şeyi denemeye iter, Bir denemekten ne çıkar, Ben irademe hâkimim asla alışmam der ve dener, Ama bu deneme aslında sonun başlangıcı demektir. Peki, ne yapmalı. Öncelikle arkadaş seçimi çok önemli, Kendine iyi arkadaşlar seçmelisin bu çok önemli arkadaşın seni ya rezil eder, Ya da vezir eder. Şeytanı sağda solda aramamak lazım arkadaşın seni kötü yola çağırıyor ise şeytan arkadaşındır. Çünkü şeytanın işi insanı doğru yoldan çıkarmaktır.

Nas suresinde ‘’ İnsanlara vesvese veren insanların kalbine vesvese sokan insan ve cin şeytanlarının şerrinden Allaha sığınırım ‘’ der. Ama ben arkadaşımı çok seviyorum, onu terk edemiyorum, diyorsan sen ona değil onu kendine uydur. İradeni iyi kullan çünkü sen zararı karı bilebilen bir varlıksın. Arkadaşın senden zehir içmeni isterse içermisin; içmezsin içersen öleceğini bilirsin. 

Peki, bu zehrin seni öldüreceğini akıl edebilen genç kardeşim. Uyuşturucu seni akşama öldürmez, ama seneye ölme ihtimalin yüksek, çünkü vücuduna verdiğin uyuşturucuya vücudun her gün biraz daha bağışıklık gösterecek ve sende günde bir içiyorsan ikiye, sonra üçe çaresiz çıkaracaksın. Sevgili gençler sizleri insanlığa ve kendinize çalışırken görmek isteriz. Ne olur biz sizleri genç yaşta Kırmahalle mezarlığında ziyaret etmek istemeyiz. Kimsenin canına kast etmesine izin verme, Kafalar uyuşturmak için değil düşünmek için vardır.

İnsanoğlu aklının %3’nü kullanırmış sen onu arttır köreltme Albert Einstein insan aklının %10’nunu kullansa bedenine ihtiyacı kalmaz demiş, yani elini kullanmadan beyin gücünle bir şeyi kaldırabilirsin demek istiyor. Aklımızı yükseltmeye çalışalım daha keskin zekâya ulaşmak yerine onu uyuşturmak hiç cazip değil. Bu sözlerim uyuşturucuya bulaşmamış veya buluşmak üzere olan gençlerimize. Bulaşanlar mutlaka tıbbi destek alsınlar veya AHİDER’e gelip Musa Baba’yı bulsunlar.

Okunma : 2543