Karamandan.com

Karamandan.com

21 Ekim 2020 Çarşamba
Fetö ile mücadele mes'elesine dair...
Bir kardeşimden posta aldım yine.
Kategori : Köşe Yazıları
12 Nisan 2018 18:05
 
Fetö ile mücadele mes'elesine dair...
karaman

Bir kardeşimden posta aldım yine. Virgülüne dokunmadan iletiyorum. Zira çok mühim konulara değinmiş. Mücadele kalitesi ve azmimizin fotografını çekerken, kıymetli çözüm önerilerinde de bulunmuş.

"15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ silahlı terör örgütü ile Devletimiz daha etkin mücadele başlatmıştır fakat FETÖ ile mücadelede hala çok ciddi eksiklikler ve sorunlar bulunmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarında, Bakanlıklarda, siyasi partilerde ve Devletin bir çok kademesinde hala kendisini gizleyen kripto FETÖcüler, FETÖcüleri koruyanlar ve FETÖ seviciler olduğunun Millet farkındadır. FETÖ ile mücadelede yaşanan bazı sorunlar aşağıdadır;

1- FETÖ ile mücadele hak ettiği gibi yapılmıyor, ihraç edilen ya da adli işlem yapılanlar genellikle hep alt tabaka insanlar, düz memurlar, öğretmen vb. gibi ama asıl FETÖcüler bürokrat konumunda ve önemli makamlarda hala görevdedirler. FETÖnün Devlet içindeki üst düzey adamları hala görevdedir.

2- Siyasiler FETÖcüleri koruyorlar ve FETÖnün siyasi ayağına dokunulmuyor. FETÖnün siyasi ayağına dokunulmadığı sürece FETÖ ile mücadeleden söz edilemez. AK PARTİ kendi içinde de samimi olarak FETÖ temizliği yapmalıdır. 

3- FETÖcüleri şikayet edenler deşifre ediliyor , BİMER ve CİMER şikayetleri sümen altı ediliyor. Kamu kurumlarında memurlar sindirildi ve işten atılırım korkusu ile memurlar FETÖ ihbarı yapamıyor. FETÖ ihbarı yapan memurlara haksız yere soruşturma açılarak işten atılıyor ya da göstermelik soruşturmalar ile gözleri korkutularak çeşitli disiplin cezaları veriliyor.

4- BİMER ve CİMER’e yapılan şikayetler şikayet edilen FETÖcüler ile paylaşılıyor ve ihbarlar gizli kalmıyor. FETÖcüler kendilerini savunmak için hemen her iddiaya ve ihbara İFTİRA diyorlar ve araştırma yapılmıyor, soruşturma olmuyor ve kapatılıyor fakat şikayet eden kişi hakkında hemen soruşturma açılıyor, yani şikayetçi ya da ihbarcı cezalandırılıyor. Yazılı ve görsel Basında da bu konuda bir çok haber görülmüştür. 

5- FETÖ ile mücadeleye en tepeden başlanmalıydı. Ama tam tersini yaptılar, mücadele aşağıdan başladı.

6- Kamu kurumlarından hala başka firmalar üzerinden ihale almaya çalışan FETÖcüler olduğunu duyuyoruz. Bazı FETÖcü firmalar adliyelerden kurtarılıyor ve aklanıyorlar. Buna örnek olarak Konya’da FETÖ soruşturması geçiren EROĞLU Holding örnek verilebilir. Bu firma korunarak aklanmıştır. ODA TV Eroğlu Holding hakkında haber yapmıştır. 

7- Vatandaş OHAL bittikten sonra birçok FETÖcünün cezaevlerinden çıkartılacaklarını düşünüyor.

8- FETÖcüler hala kendi aralarında gizli toplantılar yapıyorlar ve yeniden yapılanmaya çalışıyorlar. Özellikle işyerlerinin ya da kamu kurumlarının mescitlerinde gizli toplandıkları söylenmektedir.

9- Savcılar FETÖ şikayeti yapanları  azarlıyorlar ve iş yüküm çok diyerek sorun çıkarıyorlar. Birçok ihbar ve şikayet savcılıklarda bekletiliyor ve şikayet üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hala işlem yapılmayan ve iddianamesi hazırlanmayan FETÖ soruşturmaları bulunmaktadır. Örneğin TCDD Devlet Demiryolları FETÖ Yapılanması hakkında 14 Şubat 2017 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan şikayet üzerine açılan soruşturma kapsamında hala İDDİANAME  hazırlanmamıştır. 

10- FETÖcüler kendilerini şikayet edenlere kamuda makam teklif ediyorlar ve şikayetinden vazgeçirmeye çalışıyorlar, bu teklifi kabul etmeyen vatansever insanlara da işyerinde zulüm ve baskılar yapıyorlar, FETÖcüler şikayetçi hakkında karalama ve iftiralar yaparak itibarsızlaştırma yapıyorlar.

11- Kendi kurumundaki FETÖ şikayetlerinden ve yaşanan olaylardan habersiz olan ya da bilipte bilmemezlikten gelen Bakanlar vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız FETÖcüleri ihbar edin demesine rağmen FETÖ ihbarı yapan memurlara soruşturmalar açılmaktadır ve memurun kurumunun ilgili Bakanı duyarsız davranmaktadır.

12- Vatandaş Sayın Cumhurbaşkanımız dışında kimsenin FETÖ ile mücadele etmediğini ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yalnızlaştırıldığını söylüyor. 

13- FETÖ silahlı terör örgütünün finansal kaynaklarının kesilmesi için kamudan ihale alan FETÖcü firmalar tespit edilmeli ve bu firmalara ihale verilmemelidir.

14- FETÖ ile mücadele eden memurlara “Sana mı kalmış, bırak Devlet halletsin, Cumhurbaşkanını savunmak sana mı kalmış, sana ne FETÖden, bak adamlar serbest kalıyor” diyerek psikolojik baskı yapıyorlar. 

15- FETÖcüler kamuda işyerlerinde birbirlerine kenetlendiler ve birbirlerine çok iyi sahip çıkıyorlar. Kendilerini deşifre eden memurların üzerine gidiyorlar. 

16- FETÖcü hainler FETÖnün Devlet karşısında daha güçlü olduğunu iddia ederek mücadele eden insanların motivasyonunu bozmaya çalışıyorlar.

17- Devlete iletilen ihbarlar hakkında işlem yapılması çok uzun zaman sürüyor ve bu süreçte FETÖcüler delil karartabiliyorlar.

18- Adliyelerde uzayan soruşturma ve adli işlemler sebebiyle dışarıda serbest dolaşan ve hala tespit edilemeyen ya da kripto olan ya da açık FETÖcü olanlar mal varlıklarını başkalarının üzerlerine aktararak kendilerini aklamaya ve delil karartmaya çalışıyorlar.

19- Kamudan ihraç edilen FETÖcüler eski işyerlerine ziyarete gidiyorlar ve kimlik bile vermeden kamu binalarına rahatça giriyorlar. Henüz kripto olan ve tespit edilmemiş FETÖcüler ile görüşüyorlar. İşe tekrar dönmek için strateji belirliyorlar.

20- FETÖden dolayı açığa alınan kişiler tekrar görevlerine kripto FETÖcü yöneticiler tarafından korunarak iade ediliyorlar. Konuşacağını anladıkları FETÖcüleri hemen işe iade ediyorlar ya da ihraç etmiyorlar.

21- BİMER ve CİMER üzerinden kamu kurumlarına iletilen FETÖ ihbar ve şikayetleri bekletiliyor, işlem yapılmış gibi gösterilerek sümen altı ediliyor, şikayetçilere göstermelik basit cevaplar veriliyor. 

22- FETÖcüler algı operasyonu yapmayı ve insanları sindirmeyi, korkutmayı çok iyi biliyorlar ve bunu yapmadan önce planlıyorlar. Kendilerini şikayet edenlerin üzerinde çok büyük baskı kuruyorlar. 

23- FETÖ’nün tekrar güçleneceğini ve Devleti ele geçireceğini, Cumhurbaşkanımızın kaybedeceğini, önümüzdeki seçimlerde AK PARTİ’nin ve Cumhurbaşkanımızın kaybedeceği yönünde toplumda algı oluşturmaya çalışıyorlar. 

24- FETÖcüler hala Devlette önemli görevlere atanmaya devam ediyorlar. FETÖcülerin Devlette görev almaları engellenmelidir.

25- Savcılıklarda FETÖ üyeliği kriterleri çok az ve yetersizdir. Birçok FETÖcü 17/25 Aralık sürecinden sonra FETÖ ile irtibatlarını kestiklerini iddia ediyorlar ve bu yalana sığınarak kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar. 17/25 Aralık sonrası bir çok FETÖcü bürokrat başka tarikat ve cemaatlere sızdı ve kendilerini kamufle ettiler. Darbe girişimi gerçekleşseydi hepsi kendilerinin FETÖcü olduklarını açıktan beyan edeceklerdi. Başka tarikat ve cemaatlere sızan kripto FETÖcüler kamuda bürokrat olmaları sebebiyle bir çok FETÖcünün atama, tayin ve terfi işlemlerini yapmışlardır. Savcılık makamları kamu kurumlarındaki atama terfi makam alma ve ihale verilen işleri araştırmamakta ve iş yoğunluğunu bahane etmektedirler.

26- Savcılar vatandaşın gördüğü, duyduğu ve bildiği FETÖ hakkındaki iddiaları ile ilgili “belge getirin” diyorlar. Oysa Savcılık makamı ihbar edilen FETÖ şüphelileri hakkında kapsamlı araştırma yapmalı ve belge varsa kendisi bulmalıdır. FETÖ ihbarı yapan kişiye “ Eğer ihbarın gerçek çıkmazsa iftiradan sana dava açılır ve tazminat hapis cezası ile karşılaşırsın” diyerek ihbarcı ya da şikayetçinin gözünü korkutuyorlar. İhbar anayasal bir haktır ve FETÖ ile mücadele kapsamında, terörle mücadele kapsamında yapılan ihbarlar da ihbarcıya ceza verilmemelidir ve ihbarın doğru olup olmadığını tespit etmek Savcılık makamının görevidir.

27- FETÖcüler FETÖ ile mücadele eden insanlara “DELİ,ŞİZOFREN, İFTİRACI,YALANCI” gibi ithamlarda bulunarak o kişiyi İTİBARSIZLAŞTIRMAYA çalışıyorlar. Kendilerini şikayet eden memurları başka birimlere ya da başka illere sürmektedirler.

Bu kapsamda, FETÖ ile mücadelede yukarıda belirtilen sorunlar göz önünde bulundurulmalıdır ve FETÖ ile daha etkin mücadele edilmelidir.“

Önemli konular bunlar. İlgililere duyurulur....

Feylesof Rıza

Okunma : 5805
REKLAM
guney sigorta
karaman


EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman’da silahlı kavga: 1 yaralı
18 Ekim 2020 Okunma: 13487 Asayiş
Baba ve oğlunun öldüğü kaza kamerada
19 Ekim 2020 Okunma: 6753 Asayiş
Direksiyon Başında Kalp Krizi Geçirdi
17 Ekim 2020 Okunma: 6679 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın