Devrim ve Devirim | Karamandan.com - Karaman Haber

Devrim ve Devirim | Karamandan.com - Karaman Haber

19 Eylül 2020 Cumartesi
Devrim ve Devirim

Önyargıları devirmeli ve ülkemizin gelişmesinde daha çok devrimler yapmalıyız. Bu, Müslüman Türk Milleti olarak dünya arenasında, kendilerini dünya devi zannedenlerin bize biçtiği üçüncü sınıf ülke gömleğini yırtıp attığımız, bizimde dünya nimetlerinden faydalanma konusunda onlar kadar hakkımızın olduğunun bir ispatıdır.

Millet olarak atmış yıl önce yaptığımız fakat dünya piyasalarına çıkması çeşitli oyunlarla engellenen, dışarıdaki adı belli düşmanlardan daha çok içerideki satılmışların ihanetleriyle, demir yolu mühendisleri tarafından geliştirilen otomobilimizin seri üretimi yaptırılmamıştır, bu da yetmiyormuş gibi Türk milletine beceriksiz muamelesi yapılmıştır. Bu aşağılanma ve hor görülme, millet olma bilincine erişememiş kimseler tarafından hiçbir anlam ifade etmeyebilir. Fakat milletin öz evlatları bizler, bu aşağılanma ve hor görülmeyi unutmadık, unutmayacağız da. O tarihten beri içimizde yaşayan devrimi devirenleri ne zaman devireceğiz, duygusu ile tam atmış yıl geçmiştir. Bizim kuşağın hayallerinin gerçekleşmesi bu gün nasip oldu. Elini taşın altına koyan baba yiğitlere ve milletin eğilmiş başını kaldıranlara teşekkürler.

Bizim kuşak teknolojik olarak geri bırakılmış, ülke olarak da yabancı teknolojilere mahkûm edilmiştir. Bizler inanıyoruz ki evlatlarımız kendi öz markalarıyla dünyadaki en seçkin yerini alacaktır.

Bu devrim zihinlerdeki devrimi beraberinde getirecek, çalışmanın üretmenin ne anlama geldiği yeni bir aşkla kavranacak, bu aşk ülke insanını üçüncü sınıf dünya vatandaşı muamelesine tabi tutulmaktan kurtaracaktır. Millet olarak hakkıyla çalışırsak başarırız, anlayışını yaşam felsefesi haline getirecektir. Şunu unutmayalım ki başarmanın yolu çok çalışmaktan geçmektedir. Bugün devrim ve devirim günüdür.

Abdurrahman Soydoğan

 

Düzenleme : 28 Aralık 2019 12:37 Okunma : 1416