Devlet, Darbe, Terör ve Ceraplus | Karamandan.com - Karaman Haber

Devlet, Darbe, Terör ve Ceraplus | Karamandan.com - Karaman Haber

08 Ağustos 2020 Cumartesi
Devlet, Darbe, Terör ve Ceraplus

“Dünyanın gözü önünde ve bizimde gözümüzün içine baka baka cesetleri nasıl yeriz diye plan kurdu ölü yiyiciler.”
15 Temmuz darbe kalkışması tamda bunun resmiydi aslında. Darbenin ötesinde bir işgal ve bir milletin, -bir ümmetin demek belki daha doğru olur- kendi içinden, genetiği kendinden olan bir grubun (FETÖ) ahmakça ve hırsla hareket etmesiyle, yok edilmek yada yıllarca kendisine gelemeyecek şekilde sarsılması harekatıydı. 

Bu gün dünya da, Müslüman halklarda şunu gayet açık bir şekilde bilmektedir ki; haçlı zihniyet ile İslam medeniyeti açık seçik bir şekilde savaşmaktadır. 200 yıldır İslam ülkeleri üzerinde oynadıkları oyun ilk defa bozuldu ve bundan sonrada Allah’ın izniyle bozulmaya devam edecek. 
Biden’in ziyaretinden sonra yaptığı açıklamalar ve gözümüzün içine bakarak söylediği yalanlar bu milleti ikna etmedi, etmeyecekte. Bu millet 15 Temmuzda tüm kurumları ve sivil halkları ile DEVLET olma şuurunu, bilincini ve iradesini ortaya koydu ve bunu gösterdi. 

Her kurumun, iktidarın ve halkın ayrı ayrı düşündüğü ve olaylar karşısında farklı  refleksler geliştirdiği dönemler geride kaldı. Artık birlikte hareket etme ve bir olma şuuru ile hareket edilmektedir ve bu Devlet olma bilinciyle doğrudan alakalıdır. Devlet denilince akla sadece resmi kurumların geldiği ve halkın sadece oy isteneceğinde kapısına gidilen bir araç olduğu dönemler sona erdi. Devletin bir bütün olduğu ve birlikte oyunlara saldırılara karşı konulabileceği bir kez daha tecrübe edilmiş oldu. Bu nedenle Devleti izleyin ve yarınların çok daha iyi olacağını düşünerek Allah’la olan irtibatınızı artırın. 

15 Temmuz darbe kalkışması ile “Sizin şer bildiklerinizde hayır, hayır bildiklerinizde şer olabilir” ayetinde açıklanan durum gerçekleşmiş oldu. Yüce Allah bu tehlikeli durumu iyiye halk etti ve bizim birliğimize ve dirliğimize vesile kıldı. Bize düşense bundan sonra bunun şükrünü eda etmek olmalı.
Derin güçlerin planları bozuldu ve dünya tarihinde bir dönüm noktası sayılacak olayların başlangıç tarihi oldu 15 Temmuz. Derin güçler çok yönlü planlar yapmış ve darbe girişimi başarılıda olsa, başarısız da olsa Türkiye ve Müslümanlar bu işten zarar görmeliler modunda ayarlamışlardı kalkışmayı. Bu planların içerisinde yalnızlaştırma politikası, Müslümanlarla, cumhuriyetin kuruluşunda ve bu milletin akıl kütüphanelerinde bulunanların alındığı ve zihinlerinin hadım edildiği dönemlerde kendilerine maşa olarak kullandıkları   zihinlerin çatıştırılması, farklı cemaat, dernek vakıf ve oluşumlara ve dolayısıyla İslam’a ve Müslümana olan güvenin sarsılması ve bu devletin sahiplerinin İslam aklı üzere olan grupların olamayacağı, laik ve Kemalist seküler anlayışın ancak bu sahiplenmenin baş aktörü olacağı vb. Yani her halukarda bir kaos ortamında bulunulması.

Darbe girişimi başarısız olunca, bu ülkeyi diz çöktürmek isteyen akıl tekrar her zaman kullandıkları demode TERÖR olaylarını ve patlamaları devreye sokarak halk ile devlet arasını açmaya çalışmaktadırlar. Bu bir nevi yıldırma ve pes ettirme ameliyesi olmaktadır. 

Oysaki artık bu millet TERÖR den beslenenleri de, amaçlarını da, hedeflerini de gayet iyi bilmektedir ve onların ağzı salyalı bakışları ve iştahları kursağında kalacaktır. 

İşte Ceraplus’a yapılan “Fırat Kalkanları Operasyonu” bunun bir göstergesidir. Ortadoğu da dengelerin değiştiğinin, oyun kurucu olarak Türkiye’nin de sahada olduğunun ve mutlaka dikkate alınması gerektiğinin bir delilidir. Vesselam…

 

Düzenleme : 25 Ağustos 2016 16:46 Okunma : 2348