Danıştay, paralel meclis görevine mi soyundu? | Karamandan.com - | Karaman Haber

Danıştay, paralel meclis görevine mi soyundu? | Karamandan.com - | Karaman Haber

19 Mayıs 2019 Pazar
Danıştay, paralel meclis görevine mi soyundu?

Yorumları tebessümle okuyorum. Çünkü diktatörlük dönemlerinden kalma ırkçı bir andı çağımıza yakıştıramadığım gibi hastalık, bir virüs olarak görüyorum. 

Bu arada hiç kimse etnik kimliğimi sorgulayamaz.

Zira, sapına kadar öz be öz Türküm. Neden karşı çıkıyorum? Çünkü Kürtleri bizden ayrıştırıp başka bir devlet kurdurarak Türkiye'yi parçalamaya ahdetmiş olanların planlarına hizmet ediyor. 

Terör belasına en az 50 bin insanımızı kurban verdiysek işte bu ırkçı politikalar sebebiyledir. Irkçı politikalar terörü azdıran, yaygınlaştıran bir unsur olmuştur.

Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da kendini Türk değil Kürt olarak kabul eden insanlara bu andı dayatacak, sonra da sadakat bekleyeceksin öyle mi? 

Bir an için Kürtlerin ekseriyete sahip olduklarını ve bu andın Kürtçe versiyonunun, Türklerin yoğun olduğu bölgelerde zoraki olarak okuttuklarını düşünün, ne hissedersiniz? 

Ya da Almanya'da yaşamakta olan 5 milyon Türk var ve her sabah okullarda böyle bir yeminin Almanca versiyonunu okumak zorunda kalsalar, ne düşünürsünüz? 

Herhalde " Bu gayet doğal bir durum orada da bir Türk olarak bu yeminin Almanca versiyonunu rahatça okurum" diyorsanız bir ruh doktoruna gitmenizi tavsiye ederim. 

Ya da Türkiye'de Kürtçe bir yemini size okutsalar "Onlar ekseriyete sahip oldukları için bir Türk olarak Kürtçe andı severek okurdum" diyorsanız, yine ruh sağlığınızı kontrol ettirin! 

Ben açıkçası bizi parçalamak isteyenlerin ekmeğine yağ sürecek böyle bir andı kabul etmiyorum. 

En azından böyle bir andın Kürtçe versiyonu da hazırlanıp, onun da Kürtlerin yoğun olduğu bölgelerde okutulması denge açısından önerilirse işte ona karşı çıkmam. 
Çünkü "Ben kürdüm" diyenlere, illa "Sen Türk’sün, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da çok kar yağar. Kara basınca da kart-kurt diye bir ses çıkar işte o yüzden size Kürt denmiş" diyenlerden de değilim. 
Hem bu birlik ve beraberliğimizi koruyacak, hem de bu vatanı kurda-kuşa yem etmeyeceğiz. 

Ben açıkçası bu yemine etnik saiklerle değil aksine ülke güvenliği penceresinden bakmayı tercih ediyorum. 

Yemin bir tarafta, üniforma bir tarafta... Hayrola, "Hitlerin ordusuna asker mi yetiştiriyoruz, yoksa ülkesini kalkındıracak insanlar mı yetiştireceğiz? 

Öz be öz Türküm, Türklüğümle de gurur duyuyorum ama diğer etnik gruplara da en az kendi etnik kimliğim kadar saygı duyuyorum. 

Onların kimliklerini baskı altında tutmak, dillerini inkâr etmek bize hiç bir şey kazandırmaz. Hepimiz din ortak paydasında kardeş miyiz? Hepimizi aynı Ümmetin bir ferdi miyiz? 

Elbette öyle. O zaman etnik aidiyet benim için ikinci sıradadır. Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerim "Ey insanlar! Doğrusu Biz sizleri bir erkekle bir dişiden yarattık. Sizi milletler ve kabileler haline koyduk ki birbirinizi kolayca tanıyasınız. Şüphesiz, Allah katında en değerliniz, O'na karşı gelmekten en çok sakınanızdır. Allah bilendir, haberdardır.(Hucurat-13) dediğine göre, olay bitmiştir.

Ben ömrümü, ırkçılığa karşı mücadeleye adamış bir insanım. Üstelik 4 yıl Hollanda'da kalarak ırkçılığın dik alasını yaşamış biriyim. Hiç kimse bana ırkçılık isnadında bulunamaz. Ben 4 yıldan daha fazla kalma imkânım olduğu halde üçüncü sınıf vatandaş olarak görülmeye rıza göstermediğim için Hollanda'da kalmadım ve yurduma döndüm. 

İşe bakın bu sefer de kendi ülkemde, üstelik kendi etnik grubumdan insanların saldırısına maruz kalıyorum. Ben halis bir düşünceyle "Kızıl Elma" ülküsüne sadece Türkleri değil, tüm Müslümanları dâhil ediyorum. 

Kabul etmeyenlere için kapı orada!

Türkiye ve Türkleri tespihin imamesi, diğer Müslüman ülkeleri de tespihin taneleri olarak görüyorum. 

"Osmanlı Devletler Topluluğu" ülküsünün de gerçekleşeceğine inanıyorum. Tamam, Arap ülkeleri Batının kuklası olmuş, boyunduruk taşımaktadırlar. Ama yönetimlerin dışındaki tebaanın bizimle gönül köprüsü olduğunu, bizi gerçekten tespihin imamesi olarak gördüğünü biliyorum.

Söyler misiniz, bu fikir ırkçı bir yeminle mi gerçek olacak?

Benim bahsettiğim MHP ve MHP'liler değil, partileri içeriden kuşatan istihbarat örgütlerinin perde arkası oyunlarıdır.

Siz yoksa MHP'deki politika değişikliği ile MHP'nin Fetö'den arındığını mı düşünüyorsunuz? Kusura bakmayın ama Fetö kirliliği MHP'de hala etkili olmaya devam ediyor. 

İsterseniz Manisa Belediye Başkanının düzenlediği Kültürel etkinliğe davet edilen PKK yanlılarını bir araştırın bakalım, bunu bir Fetö mensubundan başka kim yapabilir?

İşte gündeme zoraki olarak sokulan and kirli mihrakların içimize soktuğu fitne ateşidir. Bu ateşi körükleyenlere veyl olsun!
 

Düzenleme : 21 Ekim 2018 22:53 Okunma : 2082