Çakalların hükmü Kurtlar ayağa kalkana kadardır! | Karamandan.com - Karaman Haber

Çakalların hükmü Kurtlar ayağa kalkana kadardır! | Karamandan.com - Karaman Haber

16 Ocak 2021 Cumartesi
Çakalların hükmü Kurtlar ayağa kalkana kadardır!

21 günlük tedavi süreci sonucunda sağlığına kavuşup işlerinin başına geçen Bilge Liderim Sayın Devlet Bahçeli hakkında bu gün bir çok sosyal medya hesaplarından çirkin sözler duydum.

Bu kadar aşağılık insanlar sahiden bu ülkede mi yaşıyor diye düşündüm.

Hastalıktan, fiziksel özelliklerden kendine eğlence çıkaran embesil tipler, diye düşünmekten de kendimi alıkoyamadım.

Geçenlerde beni twitter sayfamda fikir tartışmasına davet eden sözde Kemalist (!) sol görüşlü kişinin de bu şekilde çirkin paylaşımlar yaptığını görünce

Devlet Bey'in siyasi arenada uğrattığı bozgunun acısını bir nebze olsun hastalığı ile pansuman etmeye kalkanların fikri de, zikri de olmaz diyerek fikri tartışmaya bile zahmet görmeden bu kişiyi direk engelledim.

Sayın Devlet Bahçeli her şeyin Allah'tan olduğuna inanan bir hareketin lideridir.

Hastalıkta, sağlıkta, ölümde, yaşamda Allah'tandır.

Bunlar hakkında yargı vermek kula düşmez.  

Klavye kahramanı soysuzlar ülkeye gram faydası olmayan klavye silahşörleri Türkmen Beyi hakkında ileri geri yazıyorlar.

Böyle sözde delikanlılar 1 hafta grip olsa yorgan döşek yatar, kalktığında kendini tanıyamaz, Twitter ve Facebook'da 'öldüm, bittim, mahvoldum' diye paylaşımlar yapmaktan kendini alıkoymaz.

Ama 71 yaşında kalp ve damar rahatsızlığından yoğun bakımda tedavi gören bir devlet büyüğünü o pis ağızlarına almaktan da geri koymaz.

"Bilhassa vurgulamalıyım ki,

15 Temmuz bir milattı, bir kavşaktı.

Biz Tanzimat döneminin hatalarına düşemedik.

Kaht-ı rical, yani devlet adamlığı eksikliği var diyerek boş bahanelere sığınamazdık.

Tehditlere sırtımızı dönemezdik."

"Milli bekamıza pusu kuran alçaklarla gerekirse göz göze, gerekirse göğüs göğüse mücadele etmekten de korkmazdık, nitekim korkmadık, kaçmadık.

Kendi içimizde bir olmazsak, iri olmazsak, diri kalmazsak bölünüp parçalanmamız katidir, kesindir." diyerek devletinin her zaman yanında olduğunu belirten bir dava adamıdır Sayın Devlet Bahçeli !

Bu gün geldiğimiz nokta gösteriyor ki Devlet Bey siyasi kaygılar ile değil, devlet adamlığı aklı ile kararlar alıp hareket etmektedir.

Önce Devletim ve Milletim diyen,şahsi yada siyasi çıkar peşinde olmayan, hep ufkun ötesini gören ve ilgilileri uyaran Suriye'nin kuzeyinde güvenli/tampon bölgesini ilk dile getiren oydu.

Yavuz Donat '' 26 Mart 2018 '' tarihli yazısında şu satırlara yer vermişti;

“Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı ile gezerken... Gözümüz ‘Bulvar tabelasına’ ilişti: ‘Devlet Bahçeli Bulvarı.’ ‘İsrafil’ dedik:  

-Devlet Bey Osmaniye'de çok mu seviliyor?

- Hem de nasıl... Milletvekili maaşının tek kuruşuna dokunmuyor...

Öksüze, yetime, dula, fakir ama başarılı öğrenciye dağıtıyor.

Gazilerin... Şehit dul ve yetimlerinin... Osmaniye'de ‘Derneği’ varmış. Ama derneğin ‘Binası’ yokmuş. Devlet Bahçeli ‘Bunu’ duymuş. Ve ‘Kendi tapulu arazisinden bir parseli’ derneğe bağışlamış... İstasyon Caddesi'nde. Derneğe gittik... Herkes Bahçeli'ye dua ediyor. Dernek... Kadın erkek... Arı gibi çalışıyor. Şehidin çocuğu için okulunda yaş günü pastası bile kesiliyor.”

DERNEĞE MİNİBÜS YARDIMI

Osmaniye’de yapılacak olan bir caminin yaşadığı yer sıkıntısına da değinen Yavuz Donat şunları yazmıştı köşesinde:

“Mahallenin birine cami yapılacakmış. ‘Cami yaptırma derneği’ kurulmuş. Ama... ‘Arsa yok.’ Devlet Bahçeli duymuş... Ve... Talimat: Benim arazimden camiye bir parsel verilsin... Hemen. Cami yapılmış. Ve ‘Dernek’ camiye bir tabela asmış: ‘Bahçeli Camii.’

Osmaniye'deki muhtarların ‘Derneği’ var... Ama ‘Dernek binası’ yok. Devlet Bahçeli ‘Varlıklı bir aileden’ geliyor. ‘Arazi’ çok. Hem de ‘Şehir merkezinde.’ Öyleyse... Bir parsel de ‘Muhtarlar Derneği'ne.’

Şehit aileleri... Gaziler... ‘Dernek olarak’ Ankara'ya gitmişler. Devlet Bahçeli'yi ziyaret etmişler. Bahçeli sormuş:

- Bir ihtiyacınız var mı?

- Efendim bir minibüse ihtiyacımız var... Şehit ailelerini ve gazileri cenaze törenlerine, hastaneye, sağa sola götürmek için.

 Devlet Bahçeli ‘Derneğe’ bir minibüs almış... ‘Kendi cebinden.’

Deposuna yakıt doldurmuş... ‘Parası yine Bahçeli'den.’ Devlet Bey'in tek ricası olmuş... ‘Aman bunu kimse duymasın.’  Fakat... 'Duyulmuş... Milletin dilinde.' Madem herkes biliyor...

Öyleyse biz de yazalım.

Özetle; Sayın Dr. Devlet Bahçeli böyle bir adamdır, adamlığının zekatını verse bu ağzı torba olmayan namussuzların yedi sülalesine yeter !

Herkes haddini bilecek! Hareketin Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye, pkk sempatizanlığında rütbe atlamışların salyalı ağızlarıyla yaptığı alçak iftiralara karşı hesabımız mahşere kadar devam edecek!

Buradan bir kez daha Türkmen Beyimin, milli duruşunun ve söylemlerinin arkasında olduğumu söylemek istiyorum. Biz senden razıyız Allah cc. senden razı olsun.

Kimin yolu neresi bilmem lakin bizim yolumuz Yesevi'nin dergahı, Edebali'nin buyruğu, Yusuf Has Hacip'in feraseti, Tonyukuk'un dehası, Celaleddin Harzemşah'ın kahramanlığı, Nesimi'nin türküsü, Yunus'un lisanı, Atatürk'ün iradesi, Başbuğun emaneti ve Lider Devlet Bahçeli'nin yoludur.

Her zaman milletinin bekası için devletinin yanında dimdik ve asil duruşuyla desteğini esirgemeyen adam gibi adam Sayın Dr. Devlet Bahçeli'ye geçmiş olsun diyor, Yüce Rabbimden Türkmen Beyim için acil şifalar ve sağlık diliyorum.

Hüseyin Zenginoğlu

Düzenleme : 14 Ekim 2019 23:12 Okunma : 2627