Biz olmak Ben olmaktan iyidir | Karamandan.com - Karaman Haber

Biz olmak Ben olmaktan iyidir | Karamandan.com - Karaman Haber

06 Nisan 2020 Pazartesi
Biz olmak Ben olmaktan iyidir

Birlikten güç doğar, kontrolsüz güç güç değildir ve bir elin nesi var iki elin sesi var gibi bir çok atasözü beraber olmanın ne kadar değerli olduğunun önemini belirtir. Bir olmanın nimetlerini avantajlarını biz olamayan, ben kalanlar bilemez. Benlik öyle bir kibirdir ki geçmişi taa herkesin malümu olan şeytanla Hz. Adem'in hikayesine dayanır. Ben diyen kibir sahibi kaybetmeye mahkumdur her zaman..

Bizim birlikte oluşturduğumuz oluşum İNTERMED benlik payesinde olanları zorda bırakmış olabilir.  Bu İNTERMED fikri bir dost meclisinde bir kaç internet medyası mensubu arkadaşlarımızla konuştuğumuz özlemini duyduğumuz bir oluşumdu. Ata sözlerinde de anlatıldığı gibi birlikten güç doğacağını hepimiz biliyorduk. Fakat Karaman için bu çok zorlu ve zahmetli bir süreçti. Kendi aramızda gel gitler yaşıyacağımız ve aramıza nifak sokanlar olacağını her zaman bilerek bu oluşuma başladık. Başta Adem Kocatürk, Abdulkadir Akkoca, K. Önder Demirkollu ve Mustafa Kurşun ile birlikte intermed’in çatısını oluşturduk. Hepimizin hayata farklı bakış açıları ve fikirleri olmasına rağmen ortak noktamız Karaman’da olan internet basınına karşı oluşan önyargıyı düzeltmek oldu. Etik değerleri olan belaltı haberlerle gündeme gelmeye çalışmayan ve basın olarak yarı kamu görevi yaptığı bilincini kazandırmak üzere yola çıktık. Çok zorlu bir süreci yani birleşmeyi başardık. Amaç ben değil biz olmak olunca sonuç İNTERMED oldu.

BİZ OLMAK BEN OLMAKTAN İYİDİR!Diğer taraftan Karaman Kamuoyuda bu tip bir birleşmeyi olumlu karşıladı. Şehrin önde gelenleri her alanda ayrışma değil birleşmeden yana olduklarını hep altını çizerek beyan ettiler. İntermed’in kuruluş aşamasında bize maddi manevi desteklerini esirgemeyen Bakanımız Lütfi Elvan’a şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Bakanımız İNTERMED’in bir araya toplanmasında bizi olumlu motive ederek öncü olmuştur. Belediye Başkanımız Ertuğrul Bey’in her platforma ayrışmadan nemalananlar olduğunu ve Karaman’ın birik olması gerektiğini belirten açıklamaları ve toplayıcı yaklaşımının altını çizmeliyim. Başkan Çalışkan İNTERMED’in oluşması için bize her zaman destek oldu. Derneği kurduktan sonrada hep yanımızda ve içimizde olmaya devam ediyor.

Karaman’da iyi şeylerinde olduğunun göstergesi olan İntermed’in, Yönetim Kurulu Üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Bu oluşum inşallah ilerleyen zamanlarda Karaman’a katkıda bulunmaya ve Yerel Basının daha iyi seviyelerde olmasına sebep olacak. İNTERMED olarak yakında çok büyük projelerle yolumuza devam edeceğiz. Yeni etkinlikler ve ses getirecek faaliyetlerle 2015 yılında İNTERMED adından çokça söz ettirecek.

Ferhat Koç

Düzenleme : 02 Mayıs 2015 15:36 Okunma : 3225