Bir Tuşla | Karamandan.com - Karaman Haber

Bir Tuşla | Karamandan.com - Karaman Haber

21 Eylül 2020 Pazartesi
Bir Tuşla

Karaman ilinde evlerinde tedavi gören kanser hastası çocukların oyuncağa ihtiyaçları var.

Sosyal medyanın verdiği bir güçle çocuk sevindireceğiz. Madem ki facebook kullanıyoruz o halde bazı insanların hayatlarına dokunabilir. Değiştirebiliriz. Bir hayata dokunabilir bir yaşama girebiliriz.

Karaman ilinde Mutlu Yüzler Eğitim Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği kuruldu. Daha iyi bir insan olabilmek için bir hayata dokunabilmek için renklendirebilmek için hasta bir çocuğu sevindirebilmek için. 

Siz de elinizin altındaki o tuşla o güçle isterseniz siz de bir insanın hayatına dokunabilir bir çocuğu sevindirebilir veya kendi hayatınızı değiştirebilirsiniz. Bir insanı sevindirebilirsiniz. Tek bir tuşla tek bir dokunuşla. Tek bir insan tek bir nefes. O tek kişi kendini küçümsememeli Yeter ki isteyelim. Bazı şeyleri bir tuşla bir sosyal medya aracılığıyla,

Amacımız; Bizler bu dünyadaki miladımızı doldurduğumuzda mirasımız insan kalabilmek güzel ahlak ve yardımsever olabilmek olsun.

Sosyal medyanın verdiği bir güçle çocuk sevindir. İyi amaçlara destek olmak için herkesin verebileceği bir şeyler vardır. Kullanılmayan oyuncaklar eşyalar bir başkası tarafından kullanılmasını sağlayarak sosyal faydaya dönüştürülebilir.

Ve Yeni Oyuncaklarla

Başka şehirlerde gönüllü anneler tarafından kanser hastası çocuklara maskeli saçı olmayan bebekler örüyorlar. Kanser hastası çocuklar için oyuncaklar örüyorlar, yapıyorlar.  Bu sebeple kanser hastası çocuklar için organik oyuncak yapılabilen ev hanımları organik iplerden örülmüş oyuncaklarla çocukları mutlu edebilir.

Ayrıca kanser hastası çocuklara bağışlanabilecek her şey; Kanser hastası çocuğu sevindirebilmek adına; giysi ayakkabı, oyuncak, hikâye kitapları, kırtasiye setleri boyama kitapları alarak Karaman Sanat Galerisi içinde faaliyet gösteren derneğe teslim edilebilir.

Ya da gönüllüler birer oyuncak getirebilir. Getirilen oyuncaklar kanser tedavisi gören miniklere iletilecektir.  Oyuncakların Karaman Sanat Galerisine teslim edilmesi

Karaman Sanat Galerisi adres: Nefise Sultan Mah. 1. İstasyon Caddesi No 86/A Karaman

İrtibat:

Şafak Yamanel:  0543 582 6287
Kezban Gültekin : 0555 707 1664

Nurten Kılıç

 

Okunma : 1566