Bir Gün Su İçeceğin Çeşmeye Çamur Sıçratma | Karamandan.com - | Karaman Haber

Bir Gün Su İçeceğin Çeşmeye Çamur Sıçratma | Karamandan.com - | Karaman Haber

21 Ekim 2019 Pazartesi
Bir Gün Su İçeceğin Çeşmeye Çamur Sıçratma

Karaman Merkez ve Çevre İlçelerimizde Aday Adaylığı sürecinde yaşanılan çekişmeler kulağımızda tatlı birer melodi olarak kalacaktır. Bu süreçten nemalanmak isteyen Muhalefet ve yavru Muhalefetler bekledikleri Parti içi kırılmalar yaşanmayacaktır. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan fakat başarılı olamayan muhalefetin yaptığı davranışlar eski bir Kurt ve Tilkinin hikayesini aklıma getirdi. Bu hikayeyi sizlerle  paylaşmak istiyorum;

Bir gün ormanlar kralı arslan hastalanmış. Bütün hayvanlar birer birer gelip arslanın hatırını sormuşlar. Kurt bu fırsatı kaçırır mı? Hemen arslanın yanına koşup tilkiyi kötülemeye başlamış : - Sen hepimizin kralısın. Oysa tilkinin sana saygısı bile yok. Gelip hatırını bile sormadı. Bu sırada tilki de kapıdan kurdun dediklerini işitmiş.

Arslan tilkiyi görünce çok kızmış. Öyle bir kükremiş ki yer gök titremiş. Ama kurnaz tilki hemen arslana dil dökmeye başlamış: - Sevgili kralım. Hepsi sana hatır sormaya gelmiş ama bir tanesi de seni iyileştirmeye çalışmış mı? Ben gelmedim. Çünkü kapı kapı dolaşıp derdine çare arıyordum. Bunu duyan arslanın gözleri parlamış: - Peki çare buldun mu? diye sormuş. Kurnaz tilki gülmüş: - Çare, bir kurdu diri diri yüzüp postuna bürünmekmiş. Doktor öyle söylüyor. Arslan bunu duyar da hiç durur mu? Hemen kurdun derisini yüzmüş, postuna sarınmış. Tilki kurdun başına giderek "Başkalarına tuzak kurmaya kalkan, o tuzağa kendi düşer" demiş.

Bu hikayeden de umuyorum ki okuyanlar gerekli dersi çıkarmıştır. Herkes kendine yakışanı yapar. Biz yolumuza ve davamıza sahip çıkmaya devam edeceğiz." Gün birlik günüdür ayrı gayrı yapmak bizlere yakışmaz, bizlere yakışan partimizi geçen dönem olduğu gibi bu dönem de açık ara önde kazanmasını sağlamaktır. Söz söyleme dönemi artık bitti.Tüm adaylara ve partilere başarılar diliyorum.

Saygılarımla…

 

Düzenleme : 29 Ocak 2015 12:52 Okunma : 3068