Karamandan.com

Karamandan.com

23 Temmuz 2019 Salı
Başakşehir 2.Toki Çemişkezek Belediyesine mi Ait
Başlık uzun oldu farkındayım fakat mevzu daha da uzun.
Kategori : Köşe Yazıları
19 Ocak 2019 16:50
 
Başakşehir 2.Toki Çemişkezek Belediyesine mi Ait

Başlık uzun oldu farkındayım fakat mevzu daha da uzun.

Şimdi ben bu mevzuyu gazeteci arkadaşlara yazıp; "sesimizi duyurun." ricasında bulunsam, o mesajı okunmadı olarak işaretleyip, 'iktidar partisiyle ters düşmemek' adına es geçecekler her zamanki gibi.

Çünkü partiyle arayı sıcak tutmak önemli (!)

Başakşehir Toki Konutları Karaman ilinin en dış mahallelerinden birisi ve bu mevkide tahminen 3000 kişi civarında bir nüfus yaşıyor.

Fotoğraftaki mekan ise bu toki konutlarının alışveriş merkezlerinin bulunduğu bölüm. Marketi, berberi, etliekmekçisi, pastanesi, internet salonu, çiğ köftecisi ile küçük bir çarşı.

Bu alışveriş merkezinin çevresinde ve ortak alanında yazın çer çöpten geçilmez, kışın kar yağınca da bu merkezin giriş ve çıkışları adeta buz pistine döner.

Belediye zaten mefta, oradan bir hayır beklemek abesle iştigal. Boru değil, belediye çalışıyor, accayip meşgul başkanından temizlik işleri dairesine kadar(.)

İyi de kardeşim bu mekana alışverişe gelen insanların çilesi ile kim ilgilenecek.

Başakşehir Mahallesinin elbette bir muhtarı vardır. Bu hazret hiç mi görmez bu düzensizliği. Hiç mi dikatini çekipte yetkililere bu merkezin içi ve çevresinin temizliği hakkında bilgi verip destek istemez. Belki de tekrar aday olacak, bilmiyorum ama vatandaşın yaşam konforunu düşünmeyen muhtara ben neden oy vereyim!

Belediye mefta dedik, muhtarın umurunda değil dedik.

Peki kardeşim, bu merkezde 8-10 işletme ve bu işletmelerin 20 civarında yardımcı elemanları var. Bu işletmelerin sahipleri neden velinimetleri olan müşterilerin işletmelerine kazasız belasız girip çıkmalarını sağlamazlar!

Ayıp değil mi, hadi bizi geç, buraya yaşlı nineler, dedeler geliyorlar, engelliler geliyorlar ve duvarlara sürtüne sürtüne yol alıyorlar. Biri düşüp kolunu bacağını kırsa vebal kimin?

Vatandaşının sıkıntılarından habersiz bir belediye, muhtarlık var ve bunlar güya vatandaş için varlar.

Bugün sadece ön dişlerini fırçalayan bir çocuğun diş sağlığı neyse Karaman’nın da hali pür melali o. Hala utanmadan hizmet vaadinde bulunuyorlar.

Yürüyün gidin yahu!

Salih Cengiz

Okunma : 4472
Foto galeri
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da traktör devrildi: 1 genç hayatını kaybetti!
20 Temmuz 2019 Okunma: 30821 Asayiş
Sağ kurtulan olmadı; 7 ölü
21 Temmuz 2019 Okunma: 18417 Asayiş
Karaman'da işyeri önünde silahlı saldırı
19 Temmuz 2019 Okunma: 14184 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın