Karamandan.com

Karamandan.com

01 Nisan 2020 Çarşamba
Atakan'ın Suçu Biziz
Birkaç gün önce aniden gündeme oturdu Atakan, doğrusu bu ya konuşmasını tam olarak dinlemedim; ama kitap okutamadığımız, okumayı reddeden, gereksiz gören çocuklar arasında çok iyi geldi bana o an.
Kategori : Köşe Yazıları
22 Şubat 2020 12:53
 
Atakan'ın Suçu Biziz

Birkaç gün önce aniden gündeme oturdu Atakan, doğrusu bu ya konuşmasını tam olarak dinlemedim; ama kitap okutamadığımız, okumayı reddeden, gereksiz gören çocuklar arasında çok iyi geldi bana o an.

Sonrasında İstanbul’da  bir akrabamın paylaşımı çekti ilgimi, iki ay önce yine kitapçıda tanışmış Atakan ile, muhabbet de etmişler;  ancak oldukça mantıklı davranarak ifşa etmemiş Atakan’ı.

Bugün birçok kişi beni arayarak Atakan hakkında ne düşündüğümü sordu. Hiç kimse hoşlanmamış Atakan’dan. Bir eğitimci olarak benim söyleyeceklerimi merak etmişler.

Atakan kitap okuyor; bu kitaplar yaşına uygun olmasa da okuduklarını öğreniyor, kimse de ona bu kitapları okuma senin için doğru olanlar şunlar demiyor Atakan da kendi doğru bildiğini yapıp okuduklarını kitapçıda tanıştığı birine anlatıyor. Yaşı gereği de eklemeler yapıp, hayaller kurup, kendini büyük yerlerde görüyor. Bundan doğal hiçbir şey yok.

Burada doğal olmayan onunla konuşanın 10 yaşında bir çocuğu yayınlaması, yayması. Milyonların da hiç derdi, tasası, sıkıntısı yokmuş gibi Atakan’ın peşinden gitmesi. Sosyal medyadan sonra, medyada da gündeme oturması, Atakan’a boyundan büyük anlam yüklemesi!

ATAKAN’DAN ANNESİNE BÜYÜK SAYGISIZLIK!

Evet Atakan annesine "SENİ ŞÖYLE ALALIM BİZ" demiş, röportaja kendisi devam etmiş. Atakan yanlış yapmış değil mi? Çünkü kendisine bir günde yüklenen anlam onun psikolojisinde dalgalanmalar yapmaz neden yapsın daha on yaşında ülkenin gündemini depremden çok salladı.  Tüm bunları atladık, biz  teşhisi koyduk Atakan ya dahi ya da indigo, o da olmadı kötülük saçıcı en vahimi mehdi diyenler bile olmuş...

Gülsek mi, ağlasak mı?

Atakan yanlış yapmış da onu oraya çıkarıp, övünen annesi doğru yapmış  hatta en doğrusunu onu çeken medya mensupları yapmış.

Ben Atakan’ı konu edinip yazmayı bile doğru bulmazken, 10 yaşında sabi bir çocuğa  bunu yapanlara diyecek hiçbir şey bulamıyorum.  

Mutlu çocuklar, umutlu yarınlar dilekleri ile...

Çiğdem Göktaş Tekin

Okunma : 3307
guney sigorta
maboto
atsepete
EKSPERTİZ
seç
Gündem haberleri
Karaman Konya yolunda trafik kazası 4 ölü var
28 Mart 2020 Okunma: 51423 Asayiş
6 Otobüs Karantina İçin Karaman'a Geliyor
28 Mart 2020 Okunma: 12997 Gündem
Şehirlerarası dolaşım yasağı kapsamı nedir?
28 Mart 2020 Okunma: 12788 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın